Jump to content



8800 GTS 512 vs GT


squid

Recommended Posts

την ακουει ο Q6600 λογω θερμοκρασιας ? οποτε κουτι ή CPU ψύκτρα ? ... (ιδου το διλημα)

πας και παιρνεις πισω την gt

οι διαφορες ετσι κι αλλιώς ειναι μικρες

δεν αξιζει να δωσεις λευτα για τέτοια αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Την GTS την έχω και εγώ, αλλά την δουλεύει ο υιός μου και δεν θυμάμαι τώρα πολλές λεπτομέρειες γιατί εγώ πάω όταν έχει προβλήματα μόνο. Είναι GIGABYTE επάνω σε DFI μητρική. Ότι προβλήματα είχα ήταν στην αρχή μέχρι να την συντονίσω μετά δεν κάνει κανένα πρόβλημα παρά το ότι έχει θόρυβο πολύ και το ότι ζεσταίνει επίσης πολύ. Αρχίζει από 70 βαθμούς και πάνω γι' αυτό του έχω βάλει δυνατούς ανεμιστήρες. Κατά τα άλλα δεν κάνει πρόβλημα κανένα μέχρι στιγμής και έχω ξενοιάσει.

Link to comment
Share on other sites

την κρατησα γιατι μου αρεσε περισσοτερο ... η ροη στα παιχνιδια ειναι πιο στρωτη / ομαλη (ασχετα με τα λιγα μαξιμουμ fps περισσοτερο σε σχεση με την GT), επισης τραβαει αερα εξω, και ειναι πολυ πιο αθορυβη και ανεκτικη στη θερμοκρασια απο την GT (και κλοκαρει εξισου καλα απο οτι βλεπω) απλα μαλλον ή ζεσταινει τον αερα στο κουτι ή ζεσταινει κατι που βρισκεται πολυ κοντα της (κανενα NB/SB ή τα heatpipes που διερχονται απο αυτα) Θα το αντιμετωπησουμε και αυτο :)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ένα πλαϊνό να φυσάει εξτρά, αλλά και έναν δυνατό για να μπάζει φρέσκο αέρα. Αν μπορείς κόψε και την κρησάρα που έχει το κουτί στην εισαγωγή και την εξαγωγή, το έχω κάνει εγώ στο άλλο κουτί που έχω στον άλλο υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

shaders, oυτε 1680 δεν σηκωνει, απο 1625 default, Δεν προλαβα να δοκιμασω κατω απο 1680 αλλα μαλλον ουτε 8α δοκιμασω δεν αξιζει τον κοπο νομιζω.

Eπειδη καθαρισα τα παντα, riva tuner, Και nvidia related και περασα καθαρους 181.20 με 6.03 nvidia system utilities (ntune) μονο μεχρι στιγμης, μαλλον ειναι ισως πατατα του software της nvidia. θα ξαναελεγξω ξανα τα νουμερα αργοτερα οταν εχω περασει και riva. Ισως ειναι linked core & shaders και να τα δειχνει ταχα μου ανεξαρτητα στο ntune

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.