Jump to content



Μοnitor προτασεις


squid

Recommended Posts

Υπάρχει κάτι σαν την S2401W-BK με λιγότερα χρηματα?Γιατί η 500αρα μου κάθεται κάπως αλλά από το να πάρω την 22αρα με 360 δίνω 140 παραπάνω και παίρνω την 24αρα με καλύτερη ανάλυση

εννοώ κάτι σαν αυτήν σε άλλη εταιρία

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Μπα δε νομιζω, 440+ το λιγοτερο απο οτι βλεπω οτι εχει να κανει με 24" και eizo ... εγω εδωσα 300 ψωνιζοντας μεσω εταιριας (μειον τη ΦΑΠΑ) για την 22" Και ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το μεγεθος μεχρι στιγμης για εκει που την εχω και ερχομενος απο 18" CRT Παραπονο μου μονο η πολυ περιορισμενη γωνια θεασης και η ανομοιομορφια απο το πανω στο κατω μερος της οθονης (πιθανα λογω παλι της περιορισμενης γωνιας)

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε νομιζω, 440+ το λιγοτερο απο οτι βλεπω οτι εχει να κανει με 24" και eizo ... εγω εδωσα 300 ψωνιζοντας μεσω εταιριας (μειον τη ΦΑΠΑ) για την 22" Και ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το μεγεθος μεχρι στιγμης για εκει που την εχω και ερχομενος απο 18" CRT Παραπονο μου μονο η πολυ περιορισμενη γωνια θεασης και η ανομοιομορφια απο το πανω στο κατω μερος της οθονης (πιθανα λογω παλι της περιορισμενης γωνιας)

ΜΠορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος? η γωνία νομίζω είναι από τις μεγαλύτερες και το δεύτερο δεν το κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καθυστερημενα σορρυ :) λεω οτι oi επιδοσεις στη γωνια θεασης στην πραγματικοτητα ειναι πολυ χαμηλες σε αυτη τη σειρα Flexscan. Σε σχεση με αλλες mainstream συγχρονες tft που δειχνουν χρωματικα ισως χειροτερα, στην flexscan αλλαζει πολυ (για μενα) η εικονα με ελαχιστη αλλαγη γωνιας, οι περισσοτερες παρομοιες (ΤΝ) ΤFT ειναι πιο ομοιομορφες σε αυτο νομιζω. Επισης εχει ανομοιομορφια στους τονους απο το πανω στο κατω μερος της οθονης. Αυτο το τελευταιο μπορει καποιον που δεν την χρησιμοποιει με επαγγελματικες χρωματικες απαιτησεις να μην τον αφορα βεβαια. (Δεν προκειται να στησει εντυπο και να περιμενει ενα συγκεκριμενο χρωμα να δειχνει το ιδιο απο το πανω στο κατω μερος της οθονης). Δεν εχει καλο consistency γενικά. Toυλαχιστο πιανει οντως περρισοτερους τονους απο το μεσο ορο των TFT και εχει πολυ καλο contrast

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για να μην ανοίγω καινούριο post ξέρετε που μπορώ να βρώ την HP w2558hc?? Και σε τι τιμή γιατί με έναν που επικοινώνησα είπε μια τιμή κοντά στα 570 €, την στιγμή που υπήρχε γύρω στα 300 €...Η αν έχετε κάποια άλλη να προτείνετε εκεί γύρω (σε τιμή) σε αυτές τις διαστάσεις η 24''. Δυστηχώς τα καλά panels είναι ακόμη ακριβά...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.