Jump to content



Δυο σκληροι δισκοι στον ίδιο Η/Υ;


eliaselias_0

Recommended Posts

Φίλε eliaselias ... μιά συμβουλή για το μέλλον.

Για σοβαρά θέματα (που αφορούν δεδομένα κλπ) ή γενικά περί υπολογιστών ...

ή θα κάτσεις και θα ασχοληθείς ώστε να μάθεις τα βασικά.

ή θα βρείς κάποιο τεχνικό ή γνώστη των υπολογιστών.

Εμείς εδώ ... ευχαρίστως να σε βοηθήσουμε σε κάθε περίπτωση.

Αν έχεις χρόνο κάτσε και διάβασε στο φόρουμ παλιά και νέα θέματα ... σίγουρα κάτι θα σου προσφέρουν.

Οτι απορίες έχεις ... ρώτα.

...και πάντα να ρωτάς ... πρίν κάνεις κάτι,γιατί αρκετές φορές οι καταστάσεις είναι μή αναστρέψιμες στον κόσμο των pc.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου.

Παλαιός diy σε συσκευές hifi θεώρησα ότι μπορώ να στήσω ένα pc κι εγώ μιάς και από χωριό είμαι και είπα να γλιτώσω λίγο χρόνο και λίγα χρήματα.

Παρ' ολίγον βέβαια να μου στοιχίσει πολύ ακριβά....

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια.

Βέβαια αν είχα πάρει συμβουλές πριν από κάθε βήμα και έδειχνα και την ανάλογη υπομονή ίσως κάποια στραβωπατήματα να μην γινόταν.

Στο μέλον θα είμαι, σίγουρα, πιο προσεκτικός.

Και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Γεια σας.

Σχετικό με δυο σκληρους σε ενα pc ειναι και το θεμα μου + format που θελω να κανω.

Εχω εναν western με δυο partition C και D(στον C ειναι τα windows μου)

Στον Ε και F ειναι δυο dvd drives

και εναν παλιο σκληρο maxtor με δυο partition και αυτός G και Η.

Οταν ξεκινω τη διαδικασια format και φτανω στο σημειο μετα το πατημα του

F8(οτι συμφωνω με το lincensing) βλεπω τους σκληρους μου με διαφορετικα γραμματα.

Ο C σαν Ε , ο D σαν C

και ο G,H σαν D,F αντιστοιχα

Γιατι συμβαινει αυτο?Να προχωρησω το format η πρεπει να κανω κατι πριν?

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμβαίνει αυτό γιατί τους αριθμεί ανάλογα με το που είναι στην IDE ταινία ή στην θέση sata . Αντίθετα μέσα στο λειτουργικό μπορείς να βάλεις ότι θες από γράμμα. Απλά βεββαιώσου ότι θα κάνεις φορμάτ στον σωσρτό δίσκο....

Link to comment
Share on other sites

το ελυσα με format το θεματακι αυτο τελικα.Δηλαδη format , δημιουργια νεων partition και ολοι οι σκληροι πηραν τη σειρα τους και στα επομενα drive letters ακολουθησαν οι συσκευες dvd.Ηθελα να αποφυγω το format αλλα το κανα και ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.