Jump to content



4870x2 help..errors...


vagos2221416003330

Recommended Posts

λοιπόν έβαλα πρόσφατα μια 4870χ2 στο pc και βάζω να παίξω το GRID αλλά δεν το παίζει στα ultra γραφικά....είναι δυνατόν???είμαι στο menu του παιχνιδιού και πατάω τα βελάκια να αλλάξει επιλογές και κάνει 3-4 sec να πάει από πάνω κάτω η επιλογή.... πατάω να τρέξει το game και μου λέει πρέπει να τερματιστεί η εφαρμογή και στείλε στη Microsoft να δείς αμα θα λυθεί το πρόβλημα..καμιά ιδέα του τί μπορεί να φταίει??είμαι με νέα εγκατάσταση με vista... και έχω τους Last drivers στο pc..... ακούω...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις αλλαλιασει απο τοτε που πηρες αυτη την ρημαδοκαρτα την 4870Χ2.Coolaρε λιγο και θα coolarei και αυτη.Το google βοηθαει καμια φορα σε συγκεκριμενα προβληματα στα παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

απο μενα

1)4 giga μνημη στα vista

2)Bεβαιω σου οτι και οι δυο πηρυνες δουλευουν

3)βαλε εναν ανεμιστηρα στον πισω πυρηνα της καρτας γιατι ο αερας δεν φτανει εως εκει καλα απο την stock ανεμηστιρα

4)Μην τρεχεις βαρια προγραματα εν ωρα παιχνιδιου

5)δοκιμασε τα παιχνιδια και με τους παλιοτερους drivers(θεμα ασυμβατοτητας)

6)Βαλε ΟΠΩΣΔΙΠΟΤΕ SERVICE PACK 1 για VISTA (must!!!!!!!!!!!!!!!!)

AYTA:001:

Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε είναι να μην έχω αλλαλιασει???μία φορά είπα και γώ να βάλω ati αντί για nvidia και μου έχει σπάσει τα νεύρα...πάω να κάνω 3dmark δεν μπορώ...μετά φτιάχνω το 3dmark,πάω να παίξω κανα game δεν μπορώ...

τι άλλο να κάνω???

1)έχω 4gb ram

2)και οι 2 core δουλέυουν

3)βάζω το fan 60% και΄1 ακόμα fan να φυσάει πάνω στην κάρτα (40idle και 70full load)

4)δεν τρέχω τπτ άλλο την ώρα που παίζω

5)δοκίμασα όλους τους drivers

6)δεν θα δω διαφορά απο απλά ultimate σε sp1..

ευχαριστώ αλλά θέλω και άλλη βοήθεια!!!!!:( :087: :( :087:

Link to comment
Share on other sites

είχα πει σε κάποια παιδιά κου μου είπαν μην βάλεις το sp1 γιατί δεν έχει διαφορά και βγάζει ασυμβατότητες σε tv κάρτες...δλδ άμα βάλω τα sp1 θα είμαι οκ και στα games???γιατί προς το παρόν μόνο benches μπορώ να κάνω.....

Link to comment
Share on other sites

Μα τωρα πλακα κανουμε???Τα vista δεν υπαρχουν χωρις το Sp1...βαλε μια εκδοση 64bit sp1 inteergrated.Ασυμβατοτητες ειχαν πριν οχι με το Sp1,και πιο γρηγορα ειναι και ολα...

Δες και αυτο να τα στρωσεις λιγο

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleid=2238&page=6

Link to comment
Share on other sites

οκ. λοιπόν τώρα έβαλα 32bit να δω άμα θα αλλάξει κάτι.... και από βδομάδα θα βάλω sp1... το 1,2 Path το έβαλα τπτ....

τώρα με τα 32bit δεν έχω τσεκάρει..θα βάλω κανα Game και θα Postaαρω πάλι αύριο..

Link to comment
Share on other sites

Vago ασε τα 32 και τα 64...βαλε SP1...μια χαρα ειναι τα vista,στο pc που εχεις τα 64βιτ sp1 πρεπει να τρεχουν αψογα στο raid0.Αυτα τα λενε οσοι δεν τα εχουν δοκιμασει η οσοι εχουν τα pc 3 ετιας.Επισης οταν τα βαλεις δες το λινκ που σου εδωσα.Sp1...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.