Jump to content



mini ριζική αναβάθμιση εν μέσω κρίσης


paokaras45

Recommended Posts

Και να προτείνω κάτι άλλο τώρα μην τραβάς τα μαλλιά σου αργότερα. Πρόσεξε η μητρική σου να υποστηρίζει τους υποψήφιους τετραπύρινους που μπορεί να βάλεις αργότερα. Δεν υποστηρίζουν όλες οι μητρικές τα πιο ενεργοβόρα cpu. Εκτός αν σκέφτεσαι ότι μπορεί να συμβιβαστείς αργότερα με ένα άλλο μοντέλο αν δεν υποστηρίζεται αυτό που θα σου έχει κάνει "κλικ". Απλα προσθέτω αυτήν την παράμετρο στην αγορά σου. :) Καλές αγορές btw :D

Link to comment
Share on other sites

Δες λιγο κι αυτες

(Αυτη η OCZ μου εχει κατσει λιγο στραβα...)

Αυτες που μου δινεις ειναι εξαντλημένες. Είδα όμως αυτες.

Τα timings οσο πιο χαμηλά τόπο πιο καλά ειναι?

Ναι μεν φθηνότερες αλλα στα 667. Δεν θα έχει διαφορά στην αποδοση?

Και να προτείνω κάτι άλλο τώρα μην τραβάς τα μαλλιά σου αργότερα. Πρόσεξε η μητρική σου να υποστηρίζει τους υποψήφιους τετραπύρινους που μπορεί να βάλεις αργότερα. Δεν υποστηρίζουν όλες οι μητρικές τα πιο ενεργοβόρα cpu. Εκτός αν σκέφτεσαι ότι μπορεί να συμβιβαστείς αργότερα με ένα άλλο μοντέλο αν δεν υποστηρίζεται αυτό που θα σου έχει κάνει "κλικ". Απλα προσθέτω αυτήν την παράμετρο στην αγορά σου. :) Καλές αγορές btw :D

Απο το site της Gigabyte φαίνεται να υποστηρίζει AM3 (DDR2 φυσικά) και μέχρι 140W επεξεργαστή.

Μεταξύ μας τωρα... το παρόν σύστημα μου το έχω 7 πείπου χρόνια. Αρα δεν η επόμενη ανα΄βαθμιση θα είναι μάλλον ολική σε κανα 4-5 στην καλύτερη! Αντε να πάρα καμια gpu ενδιαμεσα!!!!

Κάτι άλλο. Στην memoru support list δεν αναφέρει ούτε τις ocz ουτε τις geil! Θα εχω πρόβλημα? Άλλωστε η λίστα είναι παρα πολυ μικρή!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο το site της Gigabyte φαίνεται να υποστηρίζει AM3 (DDR2 φυσικά) και μέχρι 140W επεξεργαστή.

Μεταξύ μας τωρα... το παρόν σύστημα μου το έχω 7 πείπου χρόνια. Αρα δεν η επόμενη ανα΄βαθμιση θα είναι μάλλον ολική σε κανα 4-5 στην καλύτερη! Αντε να πάρα καμια gpu ενδιαμεσα!!!!

Κάτι άλλο. Στην memoru support list δεν αναφέρει ούτε τις ocz ουτε τις geil! Θα εχω πρόβλημα? Άλλωστε η λίστα είναι παρα πολυ μικρή!!!!

Τότε είσαι κομπλέ! Και όχι δεν θα έχεις πρόβλημα με τις μνήμες, εκτός αν διαβάσεις κάτι στο νετ για πρόβλημα της μητρικής με κάποιες συγκεκριμένες μνήμες ή κάτι τέτοιο. Προσωπιλά πάντως δεν είχα ποτέ μνήμες που να αναφέρονται στην αντίστοιχη λίστα! :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.