Jump to content



Cable Management


lunatic89

Recommended Posts

Το ξερω οτι υπαρχει ηδη αυτο το θεμα στο φορουμ.Το θεμα ομως εδω δεν ειναι να δειξουμε τα κουτια μας.Το θεμα ειναι να δειξουμε ποσο καλο cable management εχουμε κανει.Αρα θα ηθελα οι φωτογραφιες να εστιαζουν μεσα στο κουτι για να φαινονται καθαρα ολα τα κολπα που εχουμε χρησιμοποιησει για το συμαζεμα των καλωδιων.Επισης ωραια θα ηταν να βλεπαμε κ πως ηταν πριν το συμαζεμα το εσωτερικο του κουτιου....Μακαρι να δουμε πρωτοτυπες ιδεες...Το δικο μου δεν το ποσταρω γιατι εχει λιγη δουλιτσα ακομα.....Σε λιγο καιρο ομως θα το ανεβασω κ γω:033: :098: :063:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Ωραια θεμα lunatic.

Antec Nine Hundred:

Πριν:

attachment.php?attachmentid=23814&d=1232294341

Μετα:

attachment.php?attachmentid=24050&stc=1&d=1234757657

Το Antec δυστυχως δεν ειχε τρυπα για να βγαλω τα καλωδια του τροφοδοτικου πισω απο το tray κι ετσι χρειαστηκε να το κανω μονος μου.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η ωρα μου.Καλα μην περιμενετε κ πολλα.Ενα αντιγραφικο κ εναν σκληρο εχω.Η καρτα γραφικων μου παιρνει ρευμα απο την μητρικη αρα δεν εχω πολλα καλωδια ετσι κ αλλιως.Η πρωτη φωτο ειναι το πριν που ετσι κ αλλιως το ειχα συμαζεμενο κ η 2η το μετα....

attachment.php?attachmentid=24115&stc=1&d=1235238531

attachment.php?attachmentid=24116&stc=1&d=1235238573:063:

post-11273-1442175417,9113_thumb.jpg

post-11273-1442175417,9955_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

τον σκληρο πως τον δροσιζεις εκει πανω?

Οπως φαινεται κ στην πρωτη φωτο τον σκληρο τον ειχα ακριβως πανω απο τον ανεμιστηρα για να ψυχεται.Αλλα ηθελα να τον γυρισω για να ειναι τα καλωδια του απ την εξω μερια (προς την προσοψη του κουτιου).Ομως ετσι δε χωραγαν με τον ανεμιστηρα κ αναγκαστικα τον ανεβασα εκει πανω.....Εκει ειναι θηκη για floppy αλλα μπηκε...............Τελικα ακομα κ ετσι εχει μονο 21 βαθμους τωρα:098: :098: Η θερμοκρασια δωματιου ειναι 14 βαθμοι.

Ποιο κουτι εχεις man?

Εχω το thermaltake soprano rs 101

lunatic added 2 Minutes and 36 Seconds later...

Το θεμα ειναι οτι ετσι ειναι εντελως ανεμποδιστη η ροη προς την καρτα γραφικων κ το chipset κ εχω βελτιωση σε αυτα 2-3 βαθμους...

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν εχει χρειαστει να "δροσισω" καποιο δισκο...

Δε ξερω αν κανω λαθος η οχι ...

Ανάλογα πόσους έχεις τον έναν πάνω απ'τον άλλον. Αν δεν είχα βγάλει 3 για την κατανάλωση θα ήμουν ακόμη με 5.

Link to comment
Share on other sites

εγω προχτες εκανα το δικο μου κουτακι ενα μανατζμεντ.δυστυχως η σκονη το βασανιζει πολυ και θα αγορασω ενα μηχανηματακι να τα διαλυσει ολα εκει μεσα.κτα τα αλλα οι φωτο ειναι οι ακολουθες.αν κατι δεν σας αρεσει η προτεινετε βελτιωση πειτε μου.

post-12050-1442175418,5091_thumb.jpg

post-12050-1442175418,6177_thumb.jpg

post-12050-1442175418,7233_thumb.jpg

post-12050-1442175418,8533_thumb.jpg

post-12050-1442175418,9693_thumb.jpg

post-12050-1442175419,0782_thumb.jpg

post-12050-1442175419,1799_thumb.jpg

post-12050-1442175419,2735_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 40 βαθμους περιπου εισαι οκ φανταζομαι.Κ παραπανω αρκετες φορες

δεν νομιζω τοσο πολυ! η ιδανικη θερμοκρασια ειναι περιπου 30 -35 απο 45+ για καιρο ταλαιπωρειται!

p_under added 1 Minutes and 31 Seconds later...

Οπως φαινεται κ στην πρωτη φωτο τον σκληρο τον ειχα ακριβως πανω απο τον ανεμιστηρα για να ψυχεται.Αλλα ηθελα να τον γυρισω για να ειναι τα καλωδια του απ την εξω μερια (προς την προσοψη του κουτιου).Ομως ετσι δε χωραγαν με τον ανεμιστηρα κ αναγκαστικα τον ανεβασα εκει πανω.....Εκει ειναι θηκη για floppy αλλα μπηκε...............Τελικα ακομα κ ετσι εχει μονο 21 βαθμους τωρα:098: :098: Η θερμοκρασια δωματιου ειναι 14 βαθμοι.

Εχω το thermaltake soprano rs 101

lunatic added 2 Minutes and 36 Seconds later...

Το θεμα ειναι οτι ετσι ειναι εντελως ανεμποδιστη η ροη προς την καρτα γραφικων κ το chipset κ εχω βελτιωση σε αυτα 2-3 βαθμους...

με τι την μετρας την temp στον δισκο.. :074: :074:

Link to comment
Share on other sites

Καπετανιε πολυ ωραια η οψη του εσωτερικου...αλλα απο πισω γινεται της πουτ.......ανας.......Εχω κ γω τροφοδοτικο με αποσπωμενα καλωδια.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ το τροφοδοτικο να εχει αποσπωμενα.Επισης αξιζει ενα full tower.Το επομενο που θα παρω θα ειναι σιγουρα full.Δεν την ξαναπαταω με midi.Παντως απ οτι βλεπω πρεπει να χεις πολυ φασαρια.....

lunatic added 1 Minutes and 37 Seconds later...

Την θερμοκρασια στο δισκο την μετραω με everest hd-health k hd-tunepro.K τα 3 λενε το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καπετανιε πολυ ωραια η οψη του εσωτερικου...αλλα απο πισω γινεται της πουτ.......ανας.......Εχω κ γω τροφοδοτικο με αποσπωμενα καλωδια.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ το τροφοδοτικο να εχει αποσπωμενα.Επισης αξιζει ενα full tower.Το επομενο που θα παρω θα ειναι σιγουρα full.Δεν την ξαναπαταω με midi.Παντως απ οτι βλεπω πρεπει να χεις πολυ φασαρια.....

lunatic added 1 Minutes and 37 Seconds later...

Την θερμοκρασια στο δισκο την μετραω με everest hd-health k hd-tunepro.K τα 3 λενε το ιδιο.

εχω ακουσει οτι τα modular δεν ειναι τοσο σταθερα στο ρευμα μετα απο overclock!

Link to comment
Share on other sites

εχω αοκυσει οτι τα modular δεν ειναι τοσο σταθερα στο ρευμα μετα απο overclock!

Δε νομιζω οτι ισχυει κατι τετοιο.Δεν βλεπω το λογο βασικα.Αντι να εχεις ενα μονοκομματο καλωδιο εχεις 2 που απλα τα ενωνεις.Αρα δεν υπαρχει διαφορα ουσιαστικα.Δε ξερω ας πει κ καποιος αλλος αν εχει ακουσει κατι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.