Jump to content



Cable Management


lunatic89

Recommended Posts

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply
"δει",ενταξει μην το περνεις κατα γραμμα!εχω δει σε modular νεο τροφοδοτικο να ριχνει το γενικο του σπιτιου κ να πεταει σπιθες η συνδεση!

μαρκα και μοντελο???για να μην την πατισουμε

Link to comment
Share on other sites

Ελεος ρε παιδια.........Τι τροφοδοτικο ηταν αυτο που εβγαζε σπιθες?Απ το γιουσουρουμ στον Πειραια...?Επισης τι εννοειτε φθηρονται οι συνδεσεις?Αν δεν μπαινοβγαζεις τα καλωδια ολη μερα δε νομιζω να παθαινουν κατι

Link to comment
Share on other sites

"δει",ενταξει μην το περνεις κατα γραμμα!εχω δει σε modular νεο τροφοδοτικο να ριχνει το γενικο του σπιτιου κ να πεταει σπιθες η συνδεση!

Ε αυτό δεν είναι απώλειες! Πώς δεν σου ανατινάχτηκε στη μούρη δηλαδή! LOL:033:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Μιας κ πηρα την αποφαση να φτιαξω καπως το χαος που επικρατουσε μεσα στο κουτι μου, ειπα να σας το δειξω κιολας... :)

Ειμαι κατοχος του Thermaltake Soprano RS 101 κ ιδου το πριν κ το μετα...!

attachment.php?attachmentid=24448&stc=1&d=1237758210

Να τονισω οτι αλλαξα κ mobo κατα τη διαρκεια της ανασυγκροτησης του κουτιου κ απο P5K PRO πηγα στην P5K σκετο.

Αυτα... Πιστευω πως αξιζε τον κοπο αφου η διαφορα ειναι εμφανης κ το εσωτερικο του Soprano βρισκεται επιτελους σε ταξη!! :033:

post-11274-1442175441,5428_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλυτερο το αποτελεσμα man. Αλλα γιατι αλλαξες μητρικη?

Αν μου πεις επειδη το 24πινο ειναι σε μπρδλ θεση να φυγεις απο το overclockers και να μπαινεις απο το pctechnology! :046:

Link to comment
Share on other sites

Οχι, γιατι ετσι κ αλλιως θα το βολευαμε κ το 24πινο...Ο λογος ηταν το θεμα που βασανιζει τον Πτολεμεο με τις μαυρες οθονες....Κ τελικα δεν φταιει ουτε η μητρικη....Παντως πιστευω οτι η διαφορα ειναι τεραστια.....Αξιζει καποιος να αφιερωσει 3-4 ωριτσες αν το αποτελεσμα ειναι τετοιο....

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο που ειπε ο lunatic. Αλλαξα μητρικη δοκιμαστικα για να δω αν θα συνεχιστει το προβληματακι που με βασανιζει εδω κ κατι μηνες, αλλα τιποτα... :( Τελος παντων, αυτο ειναι ενα αλλο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πριν δειτε αποτελεσματα θελω να ριξω μια καταρα στην thermaltake (αιχμηρα μεταλλα σε μερικα σημεια sos),γιατι εκοψα τα χερια μου μεχρι να βαλω μια ταξη σε αυτο το αχουρι:011: ....παντως το ευχαριστηθηκα παρα πολυ:098: ..επισης δεν θα σας προτεινα ποτε να βαλετε καποιο panel μπροστα για να βλεπετε θερμοκρασιες κτλ διοτι εχουν παρα πολλα καλωδια και σας κανουν την ζωη πιο δυσκολη..αυτα παμε στο ψητο τωρα!!!

ΠΡΙΝ και κατα το cable management:

attachment.php?attachmentid=24469&stc=1&d=1237923038

post-12256-1442175445,0516_thumb.jpg

post-12256-1442175445,1706_thumb.jpg

post-12256-1442175445,3601_thumb.jpg

post-12256-1442175445,483_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα, εχει μεγαλη διαφορα απο το χαος που επικρατουσε πριν. Λες οτι πηρε ανασα το pc, αρα απο θερμοκρασιες πως εισαι? Δωσε μας νουμερα απο πριν κ απο μετα την "τακτοποιηση" αν μπορεις.... :)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα δεν εμπιστευομαι πολυ το panel μπροστα που εχω,γι αυτο θα σας πω με νουμερα που ψιλοκοιταζω τωρα απο software παντα σε desktop μιλαμε παιδια:)

vga:28 απο 33-34 πριν@

cpu:στα ιδια εκει 26-27 (3.00ghz)

hdd:κουφαθηκα ηταν και τα καλωδια μπροστα γι αυτο! 23 απο 28 πριν@

οσο αναφορα τον ανεμιστηρα διπλα στο psu ολοι εσεις που εχετε soprano ή καποιο αναλογο κουτι καντε αυτο με τον 12'' ανεμιστηρα και θα δειτε αποτελεσμα:115: ...το εχω και σε φωτογραφια αν κοιταξετε προσεκτικα....

post-12256-1442175446,1325_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση:

Κάθε case(nerd!) δεν έχει κάτι σαν διπλή μεταλλική πλάκα στην μεριά της μητρικής ώστε από την μία να "κουμπώνει" η μητρική

κι από την πίσω να κρύβουμε το αχούρι των καλωδίων;

Το δύσκολο μου φαίνεται απλώς να υπολογίσεις πόσο μήκος καλωδίου θα αφήσεις χαλαρό για να το χρησιμοποιήσεις μετά,

εκτός βέβαια κι αν είσαι γκαντέμης κι δεν φτάνει με τίποτα..

Διορθώστε με αν κάνω λάθος!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.