Jump to content



Ποιά από όλες για o/c????


Recommended Posts

Είμαι ανάμεσα σε 3 Kit ram και δεν ξέρω ποιά από αυτές πάει καλύτερα σε o/c...

Τη γνώμη σας παρακαλώ..

http://www.plaisio.gr/productcompare.aspx?Products=1221078%2c1176730%2c1205552&HYMNIMITAHITITADIAVLOU=1150MHz&page=1&comparelist=1221078+1176730+1205552&category=69977727&catalog=20

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα κιτ teamgroup 2x1gb 1300mhz cl6 2.35-2.45 πάνω στο pc ΄τωρα και θέλω να βάλω άλλο ένα kit από αυτά ή αν κάποιος έχει να μου δώσει ίδιες με αυτές που έχω τώρα...Από αυτά τα Kit ποιο θα παίξει 1200mhz cl5 2.1-2.2..??

Και ποιό θα πάει 1300mhz cl6 2.35-2.45???Ώστε να είναι ποιο συμβατές με τις άλλες που έχω....

Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω 4χ1gb 1200mhz cl5 (5-5-5-15 και όχι 18) για κάθε μέρα και σε κανα bench να πάνε 1300mhz cl5-6... αυτές που έχω τώρα πάνε.Στα 1200Mhz cl5 με 2,1 και 1300mhz με 2,35-2,45 λέει ο κατασκευαστής...Ψάχνω κάτι για να τα ταιριάξω πάνω στην rampage..Όλες οι προτάσεις ευπρόσδεκτες.

Link to comment
Share on other sites

Τις OCZ τις εχεις ακομα? Ειχα δει σε ενα review οτι φτανουν μεχρι 1320 με 2,35 βολτ.

Για bench ειναι καλυτερα να χρησιμοποιεις 2x1Gb dimm οποτε εισαι καλα με τις Teamgroup.

Μπορεις αν θελεις να ερθεις και στο DDR3 club. :033:

Link to comment
Share on other sites

το ddr3 club δεν είναι για μένα..τουλάχιστον για τώρα..Ναι έχω και ένα Kit 2x2gb ocz flex2 1150mhz cl5 αλλά λόγο ψύκτρας δεν χωράνε ram στα άλλα 2 slots....οπότε βρίκα το teamgroup Kit (2χ1Gb) αλλά τα vista με 2gb ram δεν τρέχουν...θέλω ακόμα ένα Kit για 4χ1 και να είναι γρήγορο..Οι ocz που έχω άμα έχεις νερό πάνε καλά....άμα δεν έχεις...άστο....

Link to comment
Share on other sites

H γνωμη μου ειναι να κρατησεις τα 2x2Gb που εχεις για να λειτουργεις τα Vista και οταν θελεις να benchαρεις να βαζεις τα 1300αρια.

Ειναι πιο ευκολο να κλοκαρεις με 2x1Gb, ειδικα οταν θελεις να φτασεις σε τετοιες συχνοτητες.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου μπει κατι στο μυαλο...

Αν βρεις αλλο ενα κιτ 1300αρες τοτε οκ. Αλλα με τα 1150 που ψαχνεις δεν σου εγγυειται κανεις οτι θα δουλεψουν ψηλοτερα.

Σοβαρα τωρα, σκοπευεις να δουλευεις μνημες στα 2,3-2,4 βολτ καθε μερα?

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα άτομο στο νου μου που ίσως έχει ένα ίδιο Kit....τώρα αφού ο κατασκευαστής λέει ότι default είναι 1300mhz cl6 2.35-2.45 γιατί να μην τις δουλεύω???Άμα πάθουν κάτι δεν νομίζω πως θα είναι δικό μου το φταίξιμο,,αλλά των μνημών που δεν αντέχουν στα default...Λάθος κάνω??Όσο για τα Kit των 1150mhz για αυτό το έκανα θέμα να δώ αάμ έχει δοκιμάσει κανείς και πάνε...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκες και δευτερο 1300αρι κιτ? Αν τις παρεις ποσταρε κανα αποτελεσμα να δουμε αν οντως ισχυει οτι ειναι δυσκολοτερο να κλοκαρεις ετσι.

είναι πιο δύσκολο να clockαρεις άμα έχεις 4χ1gb από ότι 2χ1 ή 2χ2???Αυτό δεν το ήξερα....Αλλά αφού οι ram πάνε 1300mhz...ε άμα παίξουν 4χ1 στα 1200Mhz cl5 τότε εγώ είμαι οκ..Λογικά Παρασκευή ή Σάββαατο θα τις έχω οπότε και θα postάρω....Έχεις κάποιο bench στο μυαλό σου για ram???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
είναι πιο δύσκολο να clockαρεις άμα έχεις 4χ1gb από ότι 2χ1 ή 2χ2???Αυτό δεν το ήξερα....Αλλά αφού οι ram πάνε 1300mhz...ε άμα παίξουν 4χ1 στα 1200Mhz cl5 τότε εγώ είμαι οκ..Λογικά Παρασκευή ή Σάββαατο θα τις έχω οπότε και θα postάρω....Έχεις κάποιο bench στο μυαλό σου για ram???

Ειναι νομος επι αρχαιοτατων χρονων για τις μνημες :033: οσα λιγοτερα banks μνημης τοσο το καλυτερο οταν προκειτε για o/c...

Τα καλυτερα bench μνημης για μενα ειναι 1ο το memtest για 24/7 καταστασεις και 2ο το SPI 32mb.:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.