Jump to content



Ποιά από όλες για o/c????


Recommended Posts

δεν νομιζω οτι ειναι μπροστα οι kingston αλλα το αντιθετο οτι ειναι πισω αρκετα ! δεν κλοκαρουν καλα. αλλα ειναι ανεκτικες σε ρευμα ,εμενα οι 1066 μου εφαγαν 2.3 volt οχι για πολλες μερες κ δεν μιλησαν καθολου .

edit για μενα απο τις καλες μνημες ειναι οι CORSAIR .

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το παιδί που ήταν να πάρω άλλο ένα κιτ 2χ1Gb Teamgroup 1300mhz σαν αυτές που έχω τώρα μου πέταξε άκυρο λόγο δουλειάς...άλλα μάλλον θα πάρω ένα κιτ 2χ1gb cellshock κόκκινες 1150mhz και θα δώ πόσο πάνε μόνες τους και μετά θα τις βάλω μαζί με τις teamgroup 1200mhz cl4 για κάθε μέρα...

Θα βάλω και χάλκινες κουβέρτες και ένα airflow fan by Corsair....νομίζω θα είμαι οκ και δεν θα μου μείνει τίποτα στο χέρι...(ελπίζω..)..Μάλλον με 2,3-2,4V θα παίζουν...τι λέτε??

edit=άκυρο....αλλά ρε crazyjapan... καλή σύνθεση αλλά ο δίσκος σου είναι λίγο........................Καλό cpu-mobo-ram-case-psu-καλούλα και η vga..αλλά ρε συ αυτός ο σκληρός είναι έλεος....Bάλε εκεί έναν 500άρι seagate ή western με 32mb buffer..Θα δείς διαφορά,αυτό είναι το μόνο σίγουρο....

Link to comment
Share on other sites

kingston απο μενα καθαρα!!!να προτιμησεις 5-5-5-15 ειναι καλυτερα....ειναι οι πιο ακριβες μα δεν ειναι θεμα τιμης,απλα πολυ πιο μπροστα απο τις αλλες σαν εταιρεια..αυτα

Kingston???Βγαζει η Kingston 1300αρες?Οχι....Βαγγο 1300αρες δε θες?

Link to comment
Share on other sites

κ εγω τις ηθελα αυτες ρε Ηλια κ μιλησα με γερμανια κατευθιαν αν γινεται να μου τις στειλουν καινουργιες κ μου ειπαν οτι τους ενδιαφερει πιο πολυ να πουλησουν ddr3 κ οτι δεν γινεται .. (λεφτα πηγα να τους δωσω κ αφαγα ακυρο ):021: :021: :021: :073: :073:

Link to comment
Share on other sites

1ον η Kingstone...καλές δεν λέω..είχα ένα Kit 512mb από 533mhz πήγαν 800mhz χωρίς καν ψύκτρες!!!!Αλλά θέλω 1300άρες....+ θέλω κάτι για κάθε μέρα να παίζει 1200mhz 4-4-4-12...μαζί με τις teamgroup που παίζουν τόσο...

Άρα λογικά μόλις πάρω 2ο κιτ teamgroup 1300mhz οι cellshock θα είναι έτοιμες για πούλημα....Άρα όποιος θέλει κρατάει θέση από τώρα στέλνοντας pm ;).

Α! Ηλία όχι δεν τις βρίκα από μαγαζί αλλά από γνωστό..

Link to comment
Share on other sites

@japancrazy1

Το να σηκωνουν πολυ ρευμα δεν μου λεει κατι προσωπικα...πρεπει να "σηκωνουν" και Mhz...

@vagos222

Οπως σου ειπα και στο προηγουμενο post τα 4x1 δεν ευνοουν οταν προκειτε για o/c,οσο για μνημες ριξε μια ματια μπας και βρεις τπτ ξεχασμενα micron πουθενα εστω και μετεχειρα...

Ερωτηση:1200 Mhz με 4αρια (4/4/4/12 1T υποθετω) για 24/7??? κι αν ναι με τι ρευμα???

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλησα για ρευμα πουθενα ρε φιλε μαλλον θα ειδες το απο κατω.....τελοσπαντων κοιταχτε συμφωνω και τις προτεινω απο θεμα αξιοπιστιας καθαρα επειδη εχω kingston απο το 2000 και την ξερω τι καπνο φουμαρει.....εγω να σου πω p_under καλες θεωρω corsair,οcz kai geil σαν εταιρειες τωρα δεν πιανονται!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλησα για ρευμα πουθενα ρε φιλε μαλλον θα ειδες το απο κατω.....τελοσπαντων κοιταχτε συμφωνω και τις προτεινω απο θεμα αξιοπιστιας καθαρα επειδη εχω kingston απο το 2000 και την ξερω τι καπνο φουμαρει.....εγω να σου πω p_under καλες θεωρω corsair,οcz kai geil σαν εταιρειες τωρα δεν πιανονται!!!!

Sry λαθος quote ROFLMAO :043::040:

Για μενα καλες ειναι ολες οσες φορανε micron...τωρα τα υπολοιπα ειναι λεπτομεριες δλδ αφορα τον σχεδιασμο της καθε εταιριας το ποσο καλος ειναι αλλα αυτα ειναι για αυτους που τους αρεσουν τα νουμερα και θελουν να κερδισουν και το τελευταιο Mhz μιλαμε για extreme o/c,extreme cooling+bench κτλ.

Link to comment
Share on other sites

@japancrazy1

Το να σηκωνουν πολυ ρευμα δεν μου λεει κατι προσωπικα...πρεπει να "σηκωνουν" και Mhz...

@vagos222

Οπως σου ειπα και στο προηγουμενο post τα 4x1 δεν ευνοουν οταν προκειτε για o/c,οσο για μνημες ριξε μια ματια μπας και βρεις τπτ ξεχασμενα micron πουθενα εστω και μετεχειρα...

Ερωτηση:1200 Mhz με 4αρια (4/4/4/12 1T υποθετω) για 24/7??? κι αν ναι με τι ρευμα???

1200mhz cl4 με 2,3-2,4v και χαλκινες κουβέρτες + corsair fan ή θα δω τι άλλο μπορώ να κάνω...αν και με το ένα κιτ που δοκίμασα στα 2,3V δεν είναι καν ζεστό...

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλησα για ρευμα πουθενα ρε φιλε μαλλον θα ειδες το απο κατω.....τελοσπαντων κοιταχτε συμφωνω και τις προτεινω απο θεμα αξιοπιστιας καθαρα επειδη εχω kingston απο το 2000 και την ξερω τι καπνο φουμαρει.....εγω να σου πω p_under καλες θεωρω corsair,οcz kai geil σαν εταιρειες τωρα δεν πιανονται!!!!

Βασικα λιγο offtopic-->Αν μπορεις βαζε κανα σημειο στηξης γιατι με το ζορι καταλαβαινω.

Στο θεμα μας τωρα.

Το οτι μια εταιρεια ηταν καλη το 2000 δεν σημαινει οτι ειναι ακομα...Χωρις να θελω να πω οτι οι kingston δεν ειναι καλες.Μια χαρα ειναι.Τωρα για corsair οι dominator δεν αφησαν κ το καλυτερο ονομα....

Link to comment
Share on other sites

Βασικα λιγο offtopic-->Αν μπορεις βαζε κανα σημειο στηξης γιατι με το ζορι καταλαβαινω.

Στο θεμα μας τωρα.

Το οτι μια εταιρεια ηταν καλη το 2000 δεν σημαινει οτι ειναι ακομα...Χωρις να θελω να πω οτι οι kingston δεν ειναι καλες.Μια χαρα ειναι.Τωρα για corsair οι dominator δεν αφησαν κ το καλυτερο ονομα....

οι χτένες τις corsair δεν άφησαν όνομα???Εδώ σε όποιο forum είδα λέγανε top ,αξίζουν ect....(ούτε εγώ πιστεύω πως είναι καλές..απλά έτσι λέγανε..)

τεσπα...Τώρα για της King εγώ τις πάω αλλά...είναι αρκετά 10-30€ πάνω για να πάρεις κάτι που τρώει τόσο ρεύμα για να φτάσει εκεί...

Off....Ακόμα θυμάμαι το Kit που είχα 2χ512mb DDR2 533Mhz CL5 που χωρίς ρεύμα μιας που η mobo δεν είχε τέτοια επιλογή (η mobo έλεγε πως μέχρι 667Mhz τράβαγε...) φτάσανε 800mhz cl5 και χωρίς καμία ψύξη.τπτ..γυμνά chip..

Απλά τότε είχα κολλήσει..Αν και από τότε αγόρασα ένα 2χ1gb 667Mhz cl4 και πήγε 780Mhz cl5...εκεί χάλασε η σχέση μας και από τότε είμαι με ocz..Τώρα άλλαξα και πήγα teamgroup...(Μια χαρά η teamgroup ;) )

On ξανά....Ηλία αυτό δεν το ξέρω..για δώσε καμία info παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

1200mhz cl4 με 2,3-2,4v και χαλκινες κουβέρτες + corsair fan ή θα δω τι άλλο μπορώ να κάνω...αν και με το ένα κιτ που δοκίμασα στα 2,3V δεν είναι καν ζεστό...

Nαι τα 4αρια τα καταλαβα αλλα με τι tRAS?? και με τι command rate 2T ή 1T??

@EliasKir

Δεν μου εχει τυχει ποτε και ουτε θελω :033: εχω ακουσει και διαβασει ομως για degrade σε μνημες με Micron σε οσους εδιναν πανω απο 2,3ν++ για 24/7 καταστασεις αλλος το επαθε με μολις 2,2 μιλαω παντα για 24/7 και για αρκετο διαστημα αλλα οπως ειπα εχω ακουσει και εχω διαβασει οποιος ξερει κατι παραπανω ας μας πει...

Tωρα για τις Κingston καλες ειναι για ενα νορμαλακι pc για ο/c εχουν να πεσουν στα χερια μου καλες απο την εποχη των ΑΗ,BH,CH,Samsung TCB3+TCCC κτλ. κτλ. :046:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.