Jump to content


κάηκε το cpu?


tolis7

Recommended Posts

πριν 2 μερες εστησα ενα pc.δουλευε μια χαρα αλλα σημερα εκει που το ειχα ανοιχτο ξαφνικα εκλεισε.το ξαναναβω και βγαζει μηνυμα cpu overvoltage.μπαινω στο bios και βλεπω θερμοκρασια cpu 126 βαθμοι! το κλεινω αμεσως και βλεπω οτι δεν ειχε κουμποσει καλα η ψυχτρα.τη κουμπωνω αλλα απο τοτε το pc δεν ξεκιναει με τιποτα!

οταν παταω το power τα ανεμηστηρακια κανουν οτι πανε να γυρισουν αλλα σταματανε και το pc δεν ξεκιναει με τιποτα.

λετε να καικε το cpu? :( intel P4 630 3GHZ ειναι.ποια ειναι τα συμπτωματα του καμμενου cpu?

υποψην εκανα reset bios εβγαλα μνημες καρτα γραφικων κλπ αλλα τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

τι ψυκτρα εχεις πανω?μηπως την ζορισες πολυ στο σφιξιμο την ψυχτρα κ λυγισε η μομπο?τσεκαρε το socket ειναι ενταξει τα πινακια μεταξυ τους μηπως υπαρχει κανενα στραβωμενο,μου εχει συμβει κ μενα αυτο αλλα ηταν ενα απο τα παραπανω που σε ρωταω δεν ειχε καει cpu

Link to comment
Share on other sites

Τελος καλο ολα καλα ΑΛΛΑ πως τα καταφερες και την εκαψες?Τωρα να λυγισε απο το κουμπωμα της ψυχτρας μου ακουγετε λιγο τρελο!!!!!!!!!

ama dn exei backplate apo pisw den iparxei mia sto 1.000.000 na mhn ligisei...oi perissoteroi thn spane kiolas...

Link to comment
Share on other sites

οχι να λυγισει την ωρα που κουμπωνει αλλα αν ειχε backplate κ εσφιξε πολυ την ψυκτρα κ λυγισε η μομπο κ παρεμεινε ετσι κ το αναψε κ εγινε οτι εγινε(βασικα δεν μας ειπε τι ψυκτρα εχει)

Link to comment
Share on other sites

τη μαμα ψυχτρα εχω και μπηκε σχεδον ευκολα...ασχετα που στην αρχη δεν την ειχα βαλει καλα.παντως οι P4 ειναι σκυλια.

αραγε αν ενας amd εφτανε εστω και στιγμιαια στους 126 βαθμους θα επιζουσε?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.