Jump to content



Ζητείται.. Θεσσαλονικιός με δυνατή s775 μητρική.


MadCatMk21442169156

Recommended Posts

Ό,τι λέει ο τίλος. Χρειάζομαι να μάθω μέχρι που φτάνει ο E8500 μου μιας και η μητρική μου δε θέλει πάνω από 375FSB να πατήσει.

Κοινώς κάποιον με λίγο χρόνο ένα Σαββατοκύριακο σύντομα, μεράκι, και μια μητρική που μπορεί να σηκώσει ~475FSB.

Link to comment
Share on other sites

ASRock Penryn1600SLI. Αγοράστηκε γιατί ήταν η πιο φθηνή λύση με 3 PCI-e και γιατί προσωπικά δε ψήνομαι τόσο για clockια :p

Bρε συ εισαι σιγουρος...μια χαρα την βλεπω,εχεις οσες ρυθμισεις χρειαζεσαι.

Ολα τα spread spectrum στο disabled και CPU,PCIe,Async?

stealth

Link to comment
Share on other sites

Bρε συ εισαι σιγουρος...μια χαρα την βλεπω,εχεις οσες ρυθμισεις χρειαζεσαι.

Ολα τα spread spectrum στο disabled και CPU,PCIe,Async?

stealth

Async εννοείται. "Maxed out Chipset, VTT, GTLRef voltages, dropped ram Mhz, lowered HyperTransport to 200Mhz, raised vcore to 1.4v and OS failed to boot even at 400FSB."

Ξανακάνω μια δοκιμή αν θες... :p

Link to comment
Share on other sites

Async εννοείται. "Maxed out Chipset, VTT, GTLRef voltages, dropped ram Mhz, lowered HyperTransport to 200Mhz, raised vcore to 1.4v and OS failed to boot even at 400FSB."

Ξανακάνω μια δοκιμή αν θες... :p

Οk,δεν μπορω να πω τιποτα τωρα,μα και εσυ Asrock βρηκες να παρεις?

580 - 620+ FSB και 4.5GHz με ~1.5V με αερα τα εχει ο Ε8500 αναλογα και την μητρικη που θα χρησημοποιησεις.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Οk,δεν μπορω να πω τιποτα τωρα,μα και εσυ Asrock βρηκες να παρεις?

580 - 620+ FSB και 4.5GHz με ~1.5V με αερα τα εχει ο Ε8500 αναλογα και την μητρικη που θα χρησημοποιησεις.

stealth

Το ξέρω, εδώ που είμαι τρέχει με 1.14v...

Ήθελα δεν ήθελα ASR πήρα.

Το θέμα είναι πως πάω για ανταλλαγή με Αυστραλία και το παιδί θέλει 4.5Ghz..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.