Jump to content



PC+PS3+Switcher?


Εvo8-By-m-diox

Recommended Posts

Χαιρετώ...Χρονια πολλά...Χριστός ανέστη σε όλους...

Λοιπόν ακούστε λίγο τι θέλω...

Στο δωμάτιο μου χώρο δεν έχω το λέω για να μην μου πει κανένας πάρε τηλεόραση whatever..

Ξεκινάω..

Θέλω να έχω μια οθόνη για το pc μου περίπου 24inch(πια θα είναι αυτή θα δούμε)στην οποια θα έχω συνδεδεμένο και PS3...και να έχω και μια άλλη οθόνη συνδεδεμένη καμια 15inch(πια θα είναι αυτη επίσης το βλέπουμε)...Θα κάνω ότι κάνω με το pc μου και την 24inch...Και όταν θέλω να παίξω PS3 να κάνω με ένα switcher η δεν ξέρω τι θα είναι αυτό,το desktop μου να εμφανίζεται στην 15 που μέχρι πριν ήταν κλειστεί πχ...και το PS3 να παίζει στην 24άρα....

Πως μπορώ να το κάνω αυτο?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Γιατί περιπλέκεις τα πράγματα?

Θες απλά μια κάρτα γραφικών που να υποστηρίζει dual display.

Μια οθόνη 24άρα με είσοδο κατά προτιμήση (hdmi,dvi).

Συνδέεις την 24 μέσω dvi και τη 15 στην κάρτα γραφικών. Τις βάζεις να είναι κλώνοι

Συνδέεςι το Ps3 Μέσω hdmi και όταν θες να το χρησιμοποιείς απλά αλλάζεις το source στην οθόνη κσι ανοίγεις τη 15αρα που είναι κλώνος της 24 και έχεις το desktop σοθ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.