Jump to content



Ψαχνω DDR2 απο 800 και πανω ...


Recommended Posts

Μιας και τελικα δεν εχω καταφερει να δουλεψω τις corsair μου και μιας και μου εφυγε και η *αυλα να clockarω κτλ ...σκεφτομαι να διωξω της corsair (2χ2gb) και να βαλω καποιες αλλες μνημες 800αρες και πανω 4χ2gb μπας και με βοηθησει λιγο στις εφαρμογες και στα παιχνιδια μου η ποσοτητα.

Προτεινετε μου σας παρακαλω καποια καλα σετακια η μονη ιδιαιτεροτητα που εχω ειναι οτι λογο της true120 και των 2 φαν που φτανουν ως πανω απο τα mem slot θελω οι μνημες να μην ειναι ψηλες... ( Οι corsair για να καταλαβετε δεν χωρανε στο σλοτ1 μου)

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Οχι τπτ το ιδιαιτερο απλα αφου δε θα χρησιμοποιησω μνημες για OC θα φουλαρω τα σλοτ μου για να ειμαι ανετος και για μελλοντικη χρηση ... δε ξερω καπως ετσι το σκεφτηκα με επιασε βιδα τωρα

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βαλει αυτες τις 800αρες http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554875 8 γιγα δεν κανω τιποτα στον υπολογιστη αλλα τη διαφορα τη βλεπω οταν αποσυμπιεζει,γραφει κτλ το pc δεν τρωει κολληματα καθολου μπορει να κανει ολα τα παραπανω κ γω να χαζευω στο ιντερνετ πραγμα που βλεπεις να ζοριζεται σε μηχανηματα με 2 η 4 γιγα

Link to comment
Share on other sites

Προτεινετε μου σας παρακαλω καποια καλα σετακια η μονη ιδιαιτεροτητα που εχω ειναι οτι λογο της true120 και των 2 φαν που φτανουν ως πανω απο τα mem slot θελω οι μνημες να μην ειναι ψηλες... ( Οι corsair για να καταλαβετε δεν χωρανε στο σλοτ1 μου)

Ευχαριστω.

Crucial Ballistix 4GB kit @800 Cas4

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1206672&Manufacturer=Crucial&category=69977727&catalog=20&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BE652B599D02A2B3BDEEECA0E47F39A8531B1F1C65F2946204F72A98447E92001549F829A448549E42903EB1B84AEC3BFB36C76A02B9CE34F4C585CFCE15E6E6254FCC1034421CC2CE949C3FD6607DEF9D917532AF047C1F355C84C148F91DEA606AF569A878848E86FD5CBF42EE9E0659BFD004052BC9E485

*Διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε?

Οποτε να μη το πολυψαξω να τις παραγγελω ...

Απλα γιατι καπου αναφερθηκε για 1.8 ... οχι οτι με απασχολει ... τι δουλεια τους να κανουν

Αντε μεγεια μου.

Τωρα πρεπει να βρω να δωσω τα Corsairακια μου αν εχετε τπτ υποψιν καντε μου pm

Link to comment
Share on other sites

Κ λιγα ειναι τα 2...Αλλες με τα ιδια χαρακτηριστικα δουλευουν στα 2,1...

Ρε παληκάρι αφού δεν το έχεις με τους AMD, τι του λες του ανθρώπου...:044::044:

Αφού είπαμε ότι οι Phenomx4 έχουν θέμα με το ρεύμα των μνημών και πρέπει να παίζουμε χαλαρά, με ΜΑΞ το 2.1-2.2, εσύ του λες να πάει πάνω από 2?

Από τις μνήμες που ψάχνεις DaLooney, σίγουρα όχι τις OCZ Titanium 4, γιατί θα πάρεις τον Memory Controller στο χέρι κάποια μέρα και η άλλη είναι οριακά.

Καλά δεν βρίσκεις μνήμες να παίζουν πιο χαμηλά?Θυμάμαι οι Cellshock παίζανε στα 1,8.

Link to comment
Share on other sites

Προκειτε για Corsair ddr21066mhz dominator

Και οταν λεω δεν καταφερα να τις δουλεψω ενοοω οτι στα 1066mhz το pc μου δε πηγαινε καλα (Errors κτλ )

Τωρα τις εχω στα 800 με 4-4-4-12 χωρις προβληματα απλα επειδη δε μπορω να γεμισω ολα τα σλοτ απο αυτες (λογο υψους ακουμπανε με την ψυκτρα ) θα τις αλλαξω με της Crucial.

ΤΖΙΦΟΣ - Δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα...Ποσο γκαντεμης μπορει να ειμαι τελος παντων ?

Καμια αποψη για τις παρακατω : ??

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=MY-136-CS&tool=3

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=MY-038-KS&tool=3

Link to comment
Share on other sites

@ Viper

Που λεει οτι εχει AMD?

Εγω φταιω αν η AMD ειναι αχρηστη κ δεν μπορει να βγαλει μια σοβαρη πλατφορμα που να λειτουργει σε φυσιολογικα ρευματα....?:110::110:

Οι kingston μια χαρα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

@ Viper

Που λεει οτι εχει AMD?

Εγω φταιω αν η AMD ειναι αχρηστη κ δεν μπορει να βγαλει μια σοβαρη πλατφορμα που να λειτουργει σε φυσιολογικα ρευματα....?:110::110:

Οι kingston μια χαρα ειναι.

Nα σου πω επειδή έχουμε αρχίσει και το κουράζουμε το θέμα, όταν μιλάμε σοβαρά και πάμε να βοηθήσουμε κάποιον, καλό είναι να διαβάζουμε όλο το θέμα από την αρχή.

Τώρα δε θα κάτσουμε να αναλύσουμε εδώ, το γιατί η κάθε εταιρεία δουλεύει τις μνήμες έτσι και αλλιώς, γιατί αν το πάμε έτσι λέω και εγώ ότι η ΙΝΤΕΛ είναι άχρηστη επειδή τόσα χρόνια δεν είχε ενσωματωμένο τον Memory controller.Αλλά έτσι δε βοηθάμε το παιδί εδώ..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.