Jump to content


δεν μπορω να αποφασισω ποια μητρικη 1366


Jonas

Recommended Posts

επειδη τα ματια μου γινανε κοκκινα στο να διαβαζω reviews (και πλεον σταματησα να το απολαμβανω), ειχα καταληξει στην gigabyte ex58 ud5 και λιγο πριν την παραγγειλω , βλεπω οτι αν θελησω να βαλω 2 καρτες γραφικων(crossfire), θα σκεπαζει το pci-που το θελω οπωσδηποτε (scsi).οποτε...ειμαι αναμεσα στην ex58 ud3r -θα γλιτωσω κανα 60αρι euros- και στη dfi dk ex58 (στα ιδια χρηματα με την ud5 τη βρισκω)..για την οποια δεν βρισκω κανενα review της προκοπης.

δεν θα βαλω πανω απο 3 dimm μνημη, το πολυ 4 sata μου ειναι υπεραρκετα, ακομα και το crossfire δεν ειναι αυτοσκοπος αν και θελω να υπαρχει ετσι για να χαιρομαι. οτι clock γινει , με αερα και βλεπουμε στο μελλον κι αμα για υδροψυξη.

κοινως κατι σε χαμηλο bugdet με οσο καλυτερο performance

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι στην ελλαδα, βρισκω :

ud3r-170ευρω

ud4p-200e ud5-230e (δεν μου κανουν)

και σε ενα ud4-225 ...η οποια μου κανει οπως βλεπω...

η dfi τη βρισκω 230e.

την ud3r την εχει δοκιμασει κανεις?

απο τις παραπανω??

Link to comment
Share on other sites

Μετα την απογοητευση μου με την Asus P6T, θα σου προτεινα απλα να μην την προτιμησεις.

Την Gigabyte δεν την εχω δουλεψει αλλα εχω ακουσει καλα λογια.:)

Την DFI απλα δεν θα την αγοραζα για "ψυχολογικους" λογους οσο κι αν καποιοι προσπαθησαν να με πησουν.:)

Link to comment
Share on other sites

το εχω παρακολουθησει το ποστ με την p6t και δεν την κοιταξα για αυτο το λογο, ειδα σε αρκετα φορουμ το ιδιο προβλημα αλλιως θα ψηνομουν.

για την dfi ακουω διθυραμβους, αλλα για την ut που ξεφευγει απο τον προυπολογισμο.

η dk λεει 6+2+2 phase οταν οι ud4 και 5 ειναι 12+2+2

(στα πλην της για μενα και το πρασινοκιτρινο λουκ, οχι πως εχει σημασια, αλλα..ε)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.