Jump to content



Θελω νεο ΑMD CPU αλλα ποιον...


storm_xak

Recommended Posts

Εχω μια μητρικη την gigabyte GA-MA69VM-S2 και μπηκα στο site της gigabyte και δεν καταλαβα τιποτα...λεει μεν οτι υποστηριζει AM2 socket(εχω τωρα εναν 64x2 5000+) και επισης AM2+(αλλα λεει If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200MHz) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the frequency of AM2+ CPU will not be impacted.) Και παω να δω την supported Cpu's και βλεπω οτι εχουν μεσα και AM3 cpu's.....τωρα τι υποστηριζει και τι οχι και με ποια προβληματα? Κανεναν καλο επεξεργαστη καλο για τα λεφτα του εχετε να προτεινεται?

Ευχαριστω:003::003::003:

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει ότι CPU υπάρχει στην λίστα, απλά το HT θα τρέξει χαμηλότερα λόγω AM2. Αν ήταν AM2+ θα είχες HT3.0. Αν δεν ασχολείσαι με benchmarks δεν πρόκειται να καταλάβεις διαφορά. Αγόρασε την cpu που θέλεις άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω υποστηριζει και AM3 και ας μην το λεει???

Γιατι λεει οτι υποστηριζει AM2 kai AM2+ αλλα μεσα στην λιστα που δινουν εχουν και AM3 επεξεργαστες...αρα???

Και αν μπορει καποιος να μου πει εναν φτηνο(αποδοση/τιμη) επεξεργαστη καλυτερο απο αυτον που εχω(AMD,Athlon 64 X2 5000+,2600Mhz,512KBx2,Brisbane,65nm,G2,65W,,,2000M/T's)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.