Jump to content



Προβλημα με update στα bios!


illuminati1442169207

Recommended Posts

Καλησπερα. Σημερα, πριν μια ωρα δοκιμασα να κανω update τα bios απο ενα προγραμμα που υπηρχε στους drivers του υπολογιστη μου! Το συγκεκριμενο προγραμμα ειναι αυτο εδω http://lp.pcmoddingmy.com/albums/use...003/@bios2.JPG (τα στοιχεια του προγραμματος σε αυτην την εικονα δεν ειναι δικα μου!!!). Ο υπολογιστης μου ειναι ενας Intel core 2 duo με μητρικη της Gigabyte, μοντελο ακριβως δεν θυμαμαι αλλα ειναι αρκετα παλιο(πριν 4 χρονια τον αγορασα)! Τσεκαρα την επιλογη "Internet Update" κατεβασε την καινουρια εκδοση που βρηκε, μου ζητησε αν θελω να κανω το update, το εκανα (οταν εκτελουσε το update ειχα ενεργοποιημενο μονο το avast, ξερω εκανα πατατα, παρολαυτα ειχε πεταξει μυνημα το προγρ. οτι θα σταματησει την λειτουργια του, κατι που δεν νομιζω να εκανε) και μου πεταξε μηνυμα για να κανω επανεκκινηση! Κανω επανεκκινηση και μεχρι τωρα τιποτα! Δεν μπαινει ουτε στα bios! Η οθονη παραμενει μαυρη!!! Τον εσβησα 2 φορες, τον ανοιξα ξανα και τιποτα!!! Να πω επισης, πως ειχα κανει παλι update τα bios με το ιδιο προγραμμα πριν εναν χρονο χωρις να προκυψει κανενα προβλημα! Τι μπορω να κανω τωρα; :022:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ξέρεις το ακριβές μοντέλο της μητρικής σου, ώστε να βρεις το σωστό bios από το site της Gigabyte. Μετά θα ακολουθήσεις τον οδηγό αυτό και λογικά θα επανέλθει.

www.gigabyte.com.tw/FileList/WebPage/motherboard_howtoreflash_bios/flashbios_dos.pdf

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ξέρεις το ακριβές μοντέλο της μητρικής σου, ώστε να βρεις το σωστό bios από το site της Gigabyte. Μετά θα ακολουθήσεις τον οδηγό αυτό και λογικά θα επανέλθει.

www.gigabyte.com.tw/FileList/WebPage/motherboard_howtoreflash_bios/flashbios_dos.pdf

Το βρηκα το μοντελο, ειναι αυτο εδω: Sseries GA-945P-S3. Εριξα μια ματια στον οδηγο και floppy disk δεν εχω! Αλλος τροπος υπαρχει;

(τον εχω ακομα ανοιχτο τον υπολογιστη μηπως δωσει καποιο σημαδι αλλα τιποτα... δεν δειχνει τιποτα, πουθενα δεν μπορει να μπει!)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.