Jump to content



HDD LOCK!!!!


vagos2221416003330

Recommended Posts

Παιδιά τα φώτα σας...έχω 2 pc στο γραφείο και θέλω να τα κάνω ''κάστρα''...

Εκτός από το να βάλω έναν κωδικό στο user μου για να μπώ στα windows θέλω να κλειδώσω αρχεία και φακέλους...

Άμα γίνεται να κλειδώσω αρχικά τον c ώστε άμα κάποιος πάει να μπεί για να δεί τί έχει μέσα να του ζητάει password..και ακόμα και να μπεί να μπορώ να κλειδώσω μέσα στο c κάποια ακόμα αρχεία και φακέλους που να ζητάει και εκεί password....

Yπάρχει κανένα τέτοιο πρόγραμμα??Αν έχεται κανένα freewre στο μυαλό σας το προτειμώ...αλλά αν όχι το αγοράζω απλά να κάνω την δουλεία μου θέλω...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς ειτε να τα κάνεις hide να μην φαίνονται καθόλου ή ακόμα καλύτερα να τα βάλεις μέσα σε ενα zip ή rar αρχείο (χωρίς συμπίεση για να μην κανει χρόνο) και να το κλειδώσεις με password.

Αν από την άλλη οι υπολογιστές ειναι σε domain μπορεις μέσα απο τις ιδιότητες - Ασφάλεια να δώσεις δικαίωμα πρόσβασης μόνο στον λογαριασμό σου οπότε δεν μπορει κανεις να μπει σε αυτά.

Link to comment
Share on other sites

έβλεπα το folder lock και το steganos..

Μπορώ να κάνω ένα flashάκι σαν key για το Pc..Δηλαδή να το βάζω πάνω στο start-up για να μπώ στα windows και χωρίς αυτό να μην μπαίνει...

και επιπλέον να κλειδώσει τελείως ο c..Όποιος πάει να τον δεί και να κλικάρει πάνω του να του ζητάει pass..

Αυτα θέλω...Τσέκαρα αυτό με το winrar αλλά δεν νομίζω πως είναι πολύ ασφαλές...

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν νομίζω ότι το rar και το steganos είναι ότι πρέπει για μένα...

Τώρα θέλω κάτι που να κάνει το usb flashάκι μου key για τα windows...Δηλαδη΄χωρίς το flashάκι να μην ξεκινάει το pc ή τουλάχιστον να μην μπαίνει στα windows...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.