Jump to content


Bios update


capusopp

Recommended Posts

Εχω την μητρικη GA-965P-DS4 ΤΗΣ GIGABYTE και ωριστε τι θελω να κανω: παραπανω μητρικη ειναι η rev.1.0 και δεν υποστηριζει τον cpu που θελω να βαλω(7χχχ η 8χχχ). Υπαρχει το ιδιο μοντελο που ειναι rev.3.3 το οποιο με bios update υποστηριζει αφτους τουσ επεξεργαστες. Υπαρχει περιπτωση αν βαλω στην μητρικη μου bios ths εκδοσης 3.3 να τους δεκτει και να υποστηριξει τους συγκεκριμενους επεξεργαστες?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο motherboard μου ήταν GA-965P-DS4 rev.01 Bios F12b του είχα βάλει Q9550 C1 και δούλευε κανονικά απλά ζοριζόταν πολύ στο Ο/C και για αυτό το άλλαξα με το motherboard της υπογραφής μου .

Αν δεν βρεις κάποιον στο net να έχει βάλει 7χχχ η 8χχχ και με πιο steeping του cpu .θα είναι ρίσκο να το επιχείρησης .

Τα Bios είναι νομίζω ίδια σε όλα τα rev. κατέβασε F12 και εγώ του είχα βάλει F12Beta τοτε .

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο motherboard μου ήταν GA-965P-DS4 rev.01 Bios F12b του είχα βάλει Q9550 C1 και δούλευε κανονικά απλά ζοριζόταν πολύ στο Ο/C και για αυτό το άλλαξα με το motherboard της υπογραφής μου .

Αν δεν βρεις κάποιον στο net να έχει βάλει 7χχχ η 8χχχ και με πιο steeping του cpu .θα είναι ρίσκο να το επιχείρησης .

Τα Bios είναι νομίζω ίδια σε όλα τα rev. κατέβασε F12 και εγώ του είχα βάλει F12Beta τοτε .

Αμα του βαλω το f12 και βαλω καποιον επεξεργαστη πανω για δοκιμη και δεν τον υποστηριζει υπαρχει περιπτωση να χαλασει τπτ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.