Jump to content



Northwood ... αλλα ποιος?


DaLooney

Recommended Posts

Εχω ενα pcaki εδω στη δουλεια ο οποιος ειναι Northwood 2.4 ... αλλα δε ξερω πως μπορω να βρω ποιος ειναι ... A B C ...

Ειναι πανω σε μια μητρικη της κακιας ωρας που με αφηνει μονο να αλλαξω το FSB ...

Ας τσεκαρει καποιος το screenshot μηπως με διαφωτισει... παντως δεν αντεξα τον πειραξα και λιγο... Χωρις πολλες επιλογες μου φαινεται οτι το κομματι εχει "δυνατοτητες"...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=739105

Link to comment
Share on other sites

Ο δικος σου ειναι ο Pentium 4 2.4Ghz B Northwood και εχει 18 multi και FSB 133.

Ο Α εχει 24 multi και FSB 100.

o C εχει 12 multi, FSB 200 και hypertransport.

Με την Asrock που εχεις δεν προκειται να κανεις πολλα, πρεπει να βρεις μια P4C800 η P4P800, ισως βρεις μια φτηνη στα μεταχειρισμενα.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ... !!!

Δεν ειναι C ...οποτε να μην το ψαχω για παραπερα ε?

Tι να ψαξεις βρε, αφου σου ειπα ειναι Β.

Αν μπορεις βρες μια μητρικη της προκοπης και αλλαξετου τα φωτα στο overclocking.:D

stealth

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε με καταλαβες...καπου ειχα διαβασει οτι οι C ειναι τα πιο καλα κομματια...

Δηλαδη αφου δεν ειναι C να μην ασχοληθω παραπερα ... δεν αμφισβητισα αυτο που μου πες !

Υγ... Ειναι υπολογιστης στην δουλεια μου δεν μπορω να τον κανω οτι θελω ... !

Αλλα να τον εχω υποψη οταν αλλαξουμε μηχανηματα να τον παρω αμα αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ξεχωριστη κατηγορια ο καθενας στο hwbot.

Aπο οτι ειδα τον πηγες πανω απο 3.0GHz με 1.6v...μπορει να βγει καλος.

Στειλε τον σε μενα να τον περιποιηθω οπως πρεπει γιατι ο δικος μου δεν τραβαει καλα.:D

stealth

Link to comment
Share on other sites

Vcore δεν πειραξα τπτ... οπως ειπα δεν εχει επιλογη...

Μεχρι ποσο μπορει να παει ενα λογικο fsb χωρις να τον ζορισω υπερβολικα πανω κατω?

Και τι temps ειναι safe για το συγκεκριμενο κομματι?

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια εδω να δεις τι εχουν κανει αλλοι με αερα.

Δεν θυμαμαι που εχουν die temperature αυτοι οι επεξεργαστες, νομιζω ειναι αρκετα ψηλα (80+) αλλα αφου ειναι PC για δουλεια καλυτερα να το αφησεις ησυχο.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.