Jump to content


Bοηθεια στην επιλογη καρτων!!!Επειγον!!!!!


cast128dreams

Recommended Posts

Μου καηκε μια 1950 pro AGP στα 512.H καρτα ειχε εγγυηση ακομα και επειδη δεν την εχουν θα μου την αντικαταστηση με μια αλλη..

Τι δυλημα ειναι εδω....

Για αντικατασταη σε AGP εχει την HD 4670 στο 1 giga....

Σκεφτικα μιας και το παλιο συστημα δεν εχει πολυ ψωμι ακομα σκεφικα να ανταλαξω την 1950 με μια καρτα σαν την 3870 για να κανω crossfire με την 3870χ2 που εχω παω στο ποιο καινουργιο συστημα...

Αλλα δεν εχει 3870!!!!Απο την σειρα 3χχχ εχει μονο την 3850...

Και ρωταω γινεται να κανω crossfire με μια 3870χ2 και 3850?..Θα αξιζει?Θα δωσει επιδοσεις?

Σε πια να καταληξω?Εχω μπερδευτη...

Στην 4670 που ειναι καλητερη απο την 1950 προ και θα δωσει και αλλη ζωη στο παλιο συστημα AGP8x η με μια 3850 που θα μπει σε crossfire με μια 3870χ2?..εαν τελικα γινεται....

Τα φωτα σαααααααααααςςςςςςςς....αυριο πρεπει να ξερω με ποια θα την ανταλαξω!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι εντελως σιγουρος οτι γινεται αυτο το CF που λες, αλλα ας πουμε οτι γινεται, δεν συμφερει σε καμια περιπτωση. Μαλλον χειροτερα θα ειναι, γιατι θα λειτουργει και η 3870 χαμηλοτερα και με τη μιση μνημη. Αστο, ξεχνα το τελειως αυτο.

Αν εισαι μονο μεταξυ αυτων των 2 επιλογων, καλυτερα την 4670, δεν το συζηταω.

Το θεμα ειναι μηπως επαιρνες κατι καλυτερο σε PCI-E, αλλα αν δε σε ενδιαφερει, παρε την 4670

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.