Jump to content



Ποιοτικό Τροφοδοτικό.Ποιο?


Magnus

Recommended Posts

Τα πράγματα είναι απλά. Θέλω ενα καλό και ποιοτικό τροφοδοτικό.

Θα μπεί σε σύστημα με i7 - 920 και 2 4870 + 3 σκληρούς δίσκους.

Νομίζω οτι 750 watt είναι καλά, αλλα δεν ξέρω αν είναι προτιμότερο να έχω και να υπάρχει μεγαλύτερο τροφοδοτικό.

Σκεφτομαι αυτό εδώ αλλά επειδή το βλέπω να είναι στην αναμονή σκέφτομαι και αυτό εδώ.

Γενικά έχω ακούσει καλά λόγια για την Silverstone αλλα για τα olympia της Silverston. Το συγκεκριμένο τι σας λέει?

Επίσης μόλις σήμερα έμαθα την ύπαρξη των pc power and cooling. Ποιά η γνώμη σας για τα συγκεκριμένα τροφοδοτικά?

Link to comment
Share on other sites

Στο τροφοδοτικό δέν πρέπει να κάνουμε οικονομία ούτε συμβιβασμούς.

Γνώμη μου ... να πάς για 850 Watt.

Στο κατάστημα που κοίταξες ... αυτό που είναι διαθέσιμο και καλό είναι

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/PSU/Corsair-850W-CMPSU-850TXEU.htm

Link to comment
Share on other sites

ναι το 850αρι δεν το πρόσεξα. Η τιμή φαίνεται καλή. Το βασικό όπως είπα ειναι το τροφοδοτικό να είναι ποιοτικό. Αξίζουν πραγματικά τα corsair??

Δεν θέλω να ξανασυμβεί (όσο είναι δυνατον) αυτό που έπαθα.Το προηγούμενο που είχα ήταν το etasis 750watt gaming το οποίο οταν το αγόρασα υποτίθετε πως ήταν απο τα καλά , αλλά με πρόδωσε και πήρε μαζί του την μητρική (εντάξει δεν λέω είναι να μην σου κάτσει)

Αλήθεια τι πιστεύετε για το 750αρι του hipro?

Link to comment
Share on other sites

Αν θες ησυχία και καλή ποιότητα εγω θα πήγαινα στο Corsair HX750 ( αρκεί μια χαρά ) και έχει και headroom.

Δελεαστικό είναι και το HX850 για παραπάνω headroom για το μέλλον.

Εναλλακτικά θα πήγαινα σε Antec Signature 850W που είναι εργαλείο από όλες τις απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

+1 για Corsair. Τώρα για watt πάρε το 850άρι μην την πατήσεις όπως εγώ πρόσφατα.

Ένα Zalman 600άρι δεν σήκωσε την ΑΤΙ 4890, i5, με ένα δίσκο. Το 650 corsair τα σήκωσε μια χαρά. Τώρα με 2 x 4870 ίσως το 750άρι να είναι οριακό.

Link to comment
Share on other sites

+1 για Corsair. Τώρα για watt πάρε το 850άρι μην την πατήσεις όπως εγώ πρόσφατα.

Ένα Zalman 600άρι δεν σήκωσε την ΑΤΙ 4890, i5, με ένα δίσκο. Το 650 corsair τα σήκωσε μια χαρά. Τώρα με 2 x 4870 ίσως το 750άρι να είναι οριακό.

λιγο δυσκολο αυτο γτ το συστημα μου εμενα δν καιει ποτε πανω απο 400watt βαση μετρησεων στο ιντερνετ απο αλλους.μαλλον η 12αρα γραμμη του τροφοδοτικου δν εδινε οσο ρευμα χρειαζοταν η 4870

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.