Jump to content



Αναβάθμιση βοήθεια!


Τζώρτζης

Recommended Posts

Εδώ και κανά μήνα με τρώει το χέρι μου και η τσέπη μου να κάνω αναβάθμιση στο pc...

Βασικά μητρική και επεξργαστή και gpu...

Σκέφτομαι να δώσω τον p4 3.2 E + asus p4c800 + msi mx6800 ( 500) ώστε να πάω σε σύστημα με pci

-με επεξεργαστή τι? να πάω σε socket 775 ή amd(και τι amd???)

-τα ίδια ερωτήματα και για μητρική

-κάρτα γραφικών μάλλον x800xl pci...συμφωνείτε?

Τώρα τα χρήματα που θα διαθέσω θα είναι 500 από τη πώληση των παραπάνω + πάνω κάτω 100...

το σύστημα θα χρησιμοποιείται όπως και το τωρινό για ms office video encoding gaming ...

λοιπόν τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Εχω περιπου το συστημα σου , (3.2/8knxp/5900xt) και σκευτομαι και εγω να το αλλαξω ,

αλλα περιμενω λιγο ακομη για μια ΠΛΗΡΗ μεταβαση σε ΑΜD-64bit και 939 .

Εαν βιαζεσε , ενας 3500+ , 939 (SLI ) , x800xl pci θα ηταν οτι πρεπει , αλλα μαλλον θα χρειαστει να δωσει περισσοτερα απο 100 επιπλεον...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

αφού επιμένεις :p :

P4 640 3.2 G 64BIT

GB 915 D DUO PRO (μην με κράξετε - αν το βαρύ oc είναι το ζητούμενο, είμαι πολύ ωραία λύση)

X800XL

πόσο θα πάει το μαλλί υπολογίζεις???περιμένω απάντηση μέσω πμ!!!! :D;)

Αρχική απάντηση από tomhel

Εχω περιπου το συστημα σου , (3.2/8knxp/5900xt) και σκευτομαι και εγω να το αλλαξω ,

αλλα περιμενω λιγο ακομη για μια ΠΛΗΡΗ μεταβαση σε ΑΜD-64bit και 939 .

Εαν βιαζεσε , ενας 3500+ , 939 (SLI ) , x800xl pci θα ηταν οτι πρεπει , αλλα μαλλον θα χρειαστει να δωσει περισσοτερα απο 100 επιπλεον...

ευχαριστώ θα το ψάξω πριν κάνω τη κίνηση...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.