Jump to content



Μνήμες DDR3 για Phenom II 955. Help!!!


ntemian

Recommended Posts

Αύριο θα αγοράσω το καινούριο μου pc και ψάχνω για μνήμες.Το mobo θα είναι το gigabyte ga-ma790fxt-ud5p και ο 955 για επεξεργαστή. Ποιές μνήμες προτείνεται για την συγκεκριμένη σύνθεση? Μέχρι 80-100€.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου επειδή κι εγώ φτιάχνω σύστημα με τον ίδιο επεξεργαστή και ίδια μητρική (το στήνω αυτή την βδομάδα), έχω κατά νου να βάλω αυτές.

όλες οι άλλες δεν μου γέμισαν και πολύ το μάτι

OCZ Black Edition AMD Ready 4GB Kit DDR3-1600 8-8-8-24 1.65v

για πες μου κι εσύ πως τις βλέπεις?

είναι κάτι παραπάνω (109Ε και internet only), αλλά πιστεύω ότι αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

απο τα διαφορα reviews εχει φανει οτι οποια μνημη και να βαλεις, δεν θα καταλαβεις διαφορα. οποτε βαλε οποια βρεις πιο συμφερουσα απο τιμη-εγγυηση-ευκολια αγορας.

ομως δεν ξερω αν ειδες που βγηκαν νεοι phenomII c3 stepping ?

λιγο σπαστικο να εισαι ετοιμος να αγορασεις και να σου λενε περιμενε, ομως νομιζω αν μπορεις να το κανεις αξιζει τον κοπο να παρεις το νεο stepping.

το οποιο προς το παρον βγηκε για τον 965, αλλα λογικα και στα αλλα μοντελα θα ακολουθησει.

στην αναγκη, παιρνοντας τις πιο φτηνες μνημες, δινεις τη διαφορα για τον 965.

ολα αυτα, αν μπορεσεις να περιμενεις λιγο μεχρι να τον πετυχεις.

αν μπεις στη διαδικασια να τον ψαξεις, για να τον ξεχωρισεις, πρεπει να εχει ενα Μ στο τελος του stepping του.

imageview.php?image=20881

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.