Jump to content



Αλλεπάλληλα παγωματα και bsod


Gregorypeg1000

Recommended Posts

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

τλκ ηθελε παραπανω ρευμα στις μνημες και στο vtt παρολο που περναγε linx και memtest στα χαμηλοτερα βολτ.δλδ περναγε το linx και το memtest με 1,28 vtt και 1,66vram.ομως για να μην παγωνει στα windows θελει 1,32vtt και 1,72 για τις μνημες στα 1710(8-8-8-21) και 1,38vtt και 1,78 vram για 1810 (8-8-8-21).

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που βρήκες τη λύση στο πρόβλημα σου ... και προσάρμοσες τις ρυθμίσεις σου.

Μιά πρόταση (άν μου επιτρέπεις).

Θα προτιμούσα να ρυθμίσω το συγκεκριμένο setup για 24/7

Ως 20x200 με τις μνήμες στα 1600 με 8άρια.

Αν θές δοκίμασε το ... και κάνε πόστ στο thread παρουσίασης του συστήματος σου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε το ιδιο ακριβως προβλημα ειχα και εγω. Τι μνημες εψαχνα τι ρευματα τι τι τι.Τελικα ηταν η μητρικη. Ενω μαμα επαιζε κομπλε μολι πηγαινα να αναιβασω λιγο BSOD οπως τα δικα σου. Μετα από αλλαγη μητρικης με ολα τα αλλα ιδια το συστημα ειναι μια χαρα!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε το ιδιο ακριβως προβλημα ειχα και εγω. Τι μνημες εψαχνα τι ρευματα τι τι τι.Τελικα ηταν η μητρικη. Ενω μαμα επαιζε κομπλε μολι πηγαινα να αναιβασω λιγο BSOD οπως τα δικα σου. Μετα από αλλαγη μητρικης με ολα τα αλλα ιδια το συστημα ειναι μια χαρα!!

ποια μητρικη ειχες και ποια πηρες???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.