Jump to content



Πρόβλημα σε Z-5500


lunatic89

Recommended Posts

Δε ξερω γιατι δεν υπαρχουν πλεον....Δεν εχω ακουσει κατι παντως για καποιον αντικαταστάτη.....Άλλωστε στην κατηγορια τους ειναι ηδη πρωτα και με διαφορά.....Αρα δεν χρειαζονται αντικαταστάτη....

Δε νομιζω να υπαρχει κατοχος των Ζ-5500 που να μην ειναι ευχαριστημενος.... Για τα λεφτα τους ειναι κορυφη...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν κατάλαβα καλά ,

τα ηχεία παίζουν απλά δεν φωτίζει το panel ? αν είναι έτσι είναι ένα κλασσικό πρόβλημα των συγκεκριμένων ηχείων, δηλαδή όχι ακριβώς των ηχείων, αλλά του panel. Απλά ανοίγεις το panel και αλλάζεις μια ασφάλεια που έχει εκεί, και μετά θα φωτίζει κανονικά.

Τώρα εαν είναι κάτι άλλο, δεν ξέρω, αλλά δεν χάνεις τπτ, να αλλάξεις την ασφάλεια που έχει μεσα, τπτ το δύσκολο δν είναι.

Eμενα μου εχουν καψει ασφάλεια καμποσες φορες γιατι η ΔΕΗ εδω εστελνε οτι ταση ηθελε. 2Α slow blow και καθαρισες. Οσο για το πανελ μου κανει κατι νερα στον φωτισμο. Ισχθει σιγουρα αυτο που λες;

Link to comment
Share on other sites

Eμενα μου εχουν καψει ασφάλεια καμποσες φορες γιατι η ΔΕΗ εδω εστελνε οτι ταση ηθελε. 2Α slow blow και καθαρισες. Οσο για το πανελ μου κανει κατι νερα στον φωτισμο. Ισχθει σιγουρα αυτο που λες;

είπες ότι κάνει νερά, όχι ότι έχει σβήσει τελείως. Δεν νομίζω να φταίει η ασφάλεια σε αυτή την περίπτωση, γιατί είτε λειτουργεί είτε όχι , ενδιάμεσες καταστάσεις, δεν υπάρχουν από όσο γνωρίζω, εκτός και αν από τα τρελά μπάσα και το ντακα-ντουκα μπαινο-βγαίνει από τη θέση της (chaos theory).... πάντως ok w/e δεν θα πάθει και τπτ αν του αλλάξεις μια ασφάλεια, right?

Edit : η ασφάλεια είναι στο sub όχι στο panel btw, λάθος δική μου διατύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.