Jump to content



Front Panel Audio-ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ;;;...ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!


japancrazy1

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΖΕΨΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΙΚΟΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΟΝΤΑΡΑ,ΚΑΘΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΟ ΝΑ ΕΠΙΛΥΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΑΦΟΥ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ...ΛΟΙΠΟΝ ΟΠΩΣ ΛΕΩ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ Η ΒΕΛΟΝΑ ΤΟΥ (VOLUME) ΣΤΟ APEVIA ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑΣ ΜΗΤΡΙΚΗΣ...ΜΕΤΑ ΤΗΝ AVERMEDIA:013: ΣΑΣ ΚΑΛΩ ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ!!!

  • ΑΛΛΑΞΑ DRIVERS(ΑC97'),ΚΑΘΩΣ Η ΜΗΤΡΙΚΗ ΕΧΕΙ HD AUDIO ALC888(5.10.0.5874),ΕΒΓΑΛΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ,ΚΟΙΤΑΞΑ ΓΕΙΩΣΕΙΣ...

  • ΤΟ ΠΑΝΕΛ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΕ ΜΗΤΡΙΚΗ INTEL (2004-2005)...

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΣΕΙΣ...ΚΑΛΑ ΠΟΙΟΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΡΑΣΤΕΙ;;;

attachment.php?attachmentid=26397&stc=1&d=1266864452

post-12256-1442175641,7785_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΣΕΙΣ...ΚΑΛΑ ΠΟΙΟΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΡΑΣΤΕΙ;;
Imagine if every Thursday your shoes exploded if you tied them the usual way. This happens to us all the time with computers, and nobody thinks of complaining.

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω στο πρόβλημά σου δυστυχώς, αλλά μην τρελαίνεσαι, όλοι παθαίνουν κουλά προβλήματα κατά καιρούς...

ΥΓ: Πραγματικά έχω απορία πόση ώρα χρειάζεσαι κάθε φορά για να κάνεις ένα ποστ με τόσο edit στις γραμματοσειρές και γενικά στο κείμενό σου... :p:D

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Πραγματικά έχω απορία πόση ώρα χρειάζεσαι κάθε φορά για να κάνεις ένα ποστ με τόσο edit στις γραμματοσειρές και γενικά στο κείμενό σου... :p:D

ΣΙΓΑ ΤΗΝ ΩΡΑ που θελεις να κανεις ενα post πιο ευχαριστο στο ματι αυτου που ασχολειται για να σε βοηθησει...απλα ειμαι της αποψης να δημιουργησουμε ενα forum σιγα σιγα που να ειναι αποδεκτες οι δυνατοτητες για παραδειγμα της γραμματοσειρας και αλλων πολλων στοιχειων...ειμαι πολυ της λεπτοδουλειας και καμια φορα δεν σου κρυβω,οπως εχει πει και κατα καιρους ο nemesisamd αυτο μου στοιχιζει στο τελικο εργο αρνητικα!εσενα πρεπει να σε εχω διπλα οταν δουλευω Photoshop(τωρα τελευταια μου χρειαστηκε πολυ καθως εκανα μια επεμβαση στην μυτη και στο διαφραγμα)..ξερεις ποσο σημαντικο ειναι αυτο...

ο γιατρος παλαυωσε μολις ειδε το στικακι...και γενικα τελειωνοντας θα βαρεθεις οταν φτιαχνω video...ειναι το πιο δυνατο μου σημειο!!!το αγαπαω....

στο θεμα τωρα σιγουρα δεν μπορει να βοηθησει κανεις?????

Link to comment
Share on other sites

εμενα η μητρικη μου για πολυ καιρο δεν δουλευε το front panel audio, μεχρι που βγηκε νεο BIOS και το διορθωσε.

στο google σου βγαζει τιποτα αν βαλεις τη μητρικη και το front panel audio ?

Link to comment
Share on other sites

εμενα η μητρικη μου για πολυ καιρο δεν δουλευε το front panel audio, μεχρι που βγηκε νεο BIOS και το διορθωσε.

στο google σου βγαζει τιποτα αν βαλεις τη μητρικη και το front panel audio ?

ΝΑΙ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑC97 drivers KAI ΓΕΝΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ BIOS EXEI ΣΤΟ AZALIA CODEC:DISABLED και AUTO....το εχω φυσικα στο AUTO...αλλα τιποτα!!!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ

Link to comment
Share on other sites

λοιπον στις παρακατω εικονες βλεπουμε πως ειναι το βυσμα του ac97 και η υποδοχη της μητρικης επισης για ac97!!!απο οτι βλεπετε και εσεις η υποδοχη της μητρικης εχει 2 jumperakia!!!!ρωταω λοιπον πως υποτιθετε οτι θα κουμπωσει εκει το βυσμα?????και αμα μου πειτε οτι ι απλα βγαζεις τα jumperakia τοτε γιατι τα εχουνε βαλει εκει???

post-12468-1442175641,9397_thumb.jpg

post-12468-1442175642,048_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ PHOTO ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΤΟΥ HAF(nemesisamd)...ΚΑΛΗ ΠΑΤΕΝΤΑ 2 σε 1....ΛΕΤΕ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΝΑΝ ΑΝΤΑΠΤΟΡΑ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ?ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΟΜΩΣ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΟΥΤΙ AC97' ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ HD AUDIO!!γιατι δεν λειτουργει ομως???attachment.php?attachmentid=26401&stc=1&d=1266874729

post-12256-1442175642,1501_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

**** ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΤΙΑΞΑΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΒΟΗΘΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΟΙΚΤΟ....ΗΤΑΝ ΘΕΜΑ DRIVERS....KAI ΡΥΘΜΙΣΗΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛ ΤΟΥ REALTEK!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγήκαν τα μάτια για να διαβάσω τα ποστ του αλλά αφού λύθηκε το θέμα μπράβο σας

τι υποννοεις?οτι δεν κανω καλα γραμματα μουαχαχαχαχαχαχαχαχα...

εβαλα και χρωματακι γιατι ξερω οτι σ'αρεσει!!!!:040:

Link to comment
Share on other sites

το τραβαει ο οργανισμος του για αυτο τα παθαινει ολα αυτος!!!!ολο πειραματιζετε!!!!για παρδειγμα ενω το συγκεκριμενο προβλημα λυθηκε τωρα μου πειραματιζεται με windows 7 και σε καμια ωρα θα δειτε ενα ωραιοτατο post του στυλ "παιδια τα φωτα σας γιατι ολα σε εμενα τι εχω κανει "!!!!σε λιγο θα μπει να με βρισει!!!!:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

το τραβαει ο οργανισμος του για αυτο τα παθαινει ολα αυτος!!!!ολο πειραματιζετε!!!!για παρδειγμα ενω το συγκεκριμενο προβλημα λυθηκε τωρα μου πειραματιζεται με windows 7 και σε καμια ωρα θα δειτε ενα ωραιοτατο post του στυλ "παιδια τα φωτα σας γιατι ολα σε εμενα τι εχω κανει "!!!!σε λιγο θα μπει να με βρισει!!!!:p:p:p:p

βρε κατσικοποδαρε που αν σε πιασω την εβαψες!!παλι πισω μου μιλας?

:040::040::040::040::040:

attachment.php?attachmentid=26419&stc=1&d=1267040209

attachment.php?attachmentid=26420&stc=1&d=1267040557

παρε για να μαθεις....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
**** ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΤΙΑΞΑΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΒΟΗΘΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΟΙΚΤΟ....ΗΤΑΝ ΘΕΜΑ DRIVERS....KAI ΡΥΘΜΙΣΗΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛ ΤΟΥ REALTEK!!!

μολις αλλαξα μητρικη και εχω και εγω το ιδιο θεμα τωρα!

εχω κατεβασει τον τελευταιο driver, τσεκαρω και εκεινη την επιλογη που λεει "disable front panel jack detection" για να λειτουργησει υποτιθεται το AC' 97 front panel καλωδιο που εχει το κουτι μου, αλλα τιποτα.

Στην παλια μητρικη οπως ελεγα πριν, αυτο εφτιαξε με BIOS update.

τωρα τι γινεται.

εσεις παιδια πως το φτιαξατε?

κανατε τιποτα αλλο, εκτος απο νεο driver και τσεκαρισμα σε εκεινο το κουτακι?

μηπως εχει καμμια επιλογη στο BIOS που δεν εχω δει? -edit: εψαξα παλι και δεν βρηκα τιποτε σχετικο.

για βοηθηστε.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε το disable τικαρα απο το προγραμμα realtek της mobo...και επαιξε....αφου ειχα εγκαθιστησει ασκοπα τοσους drivers!!δες στην μητρικη bios εκει που εχει azalia,αν εκτος απο το auto,disabled-εχει και καμια αλλη επιλογη που δεν πιστευω!!!....παντως περιεργο...δοκιμασε λιγο αλλες επιλογες μεσα στο realtek....μηπως εχεις αφησει κατι που το μπλοκαρει!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.