Jump to content



SOS στραβα πινς επεξεργαστη


ziri

Recommended Posts

ΣΟΣ παιδια στην προσπαθεια μου να βγαλω τον επεξεργαστη στραβωσα 2-3πινσ ποδαρακια της μητρικης. δεν δοκιμασα να βαλω ξανα τον επεξεργαστη....ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ? καλυπταιτε απο εγγυηση γιατι η μητρικη ειναι καινουργια

Link to comment
Share on other sites

ΩΠΑ ΩΠΑ...περιμενε! μεγεθυντικο φακο και δεμενο το χερι με γαζα στα σημεια του καρπου.....προσεχε με την καρφιτσα......αν δεν εισαι σιγουρος για την εικονα του socket μην το επιχειρησεις,εννοω να τον βαλεις...μπορεις να του κανεις ζημια....πολυ υπομονη γμτ οντως...προσεξε και εσυ λιγο ολοκληρο τοξακι και το σχημα του με τα πιν...ερωτευμενος εισαι? .....καλη επιτυχια....

Link to comment
Share on other sites

Τάσο, αν στραβώσουν pins του socket (775 στην περίπτωσή μου) η διαδικασία είναι η ίδια;

lga775-socket.jpg

Τα pins εδώ έχουν μια κλίση, και έχω μια μητρική στο ράφι που μου είναι άχρηστη γιατι φοβήθηκα να ασχοληθώ μήπως το κάνω χειρότερο

Link to comment
Share on other sites

Τάσο, αν στραβώσουν pins του socket (775 στην περίπτωσή μου) η διαδικασία είναι η ίδια;

lga775-socket.jpg

Τα pins εδώ έχουν μια κλίση, και έχω μια μητρική στο ράφι που μου είναι άχρηστη γιατι φοβήθηκα να ασχοληθώ μήπως το κάνω χειρότερο

ίδια και απαραλακτη φιλε μου και αμα τα ζεστάνεις και με ενα πιστολάκι πρωτα ακομα καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

ziri, χρησιμοποίησε κάποια λεπτή λάμα (πχ αυτή στο πάνω μέρος κάποιων στυλό), κάθετα, παράλληλα και διαγώνια στην επιφάνεια του επεξεργαστή. Μεγεθεντικό εγώ δεν είχα χρειαστεί, θα εχεις κι ένα χέρι ελεύθερο.

Πριν τον βάλεις πάλι πάνω, κοιταξε τον επίσης απο κάθε πλευρά (και διαγώνια) ώστε τα pins να είναι στοιχησμένα τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.