Jump to content



Δεν γράφει DVD-R!!!


Necro

Recommended Posts

Προσπαθώ να γράψω κάποια images σε DVD-R(δοκίμασα πολλές εταιρίες) και απλά δε τα γράφει, ούτε καν σαν data.

Βασικά μόλις είδα τώρα πως γράφει sony. Γίνεται να γράφει μόνο αυτά??

Labelflash OPTIARC AD7173S

Να πω πως έχω γράψει αρκετά DVD+R ακόμα και DL, ενώ και παλαιότερα σίγουρα θα γράψει σωστά -R, και έχω δοκιμάσει γενικά πολλές εταιρίες. Πάντως του έκανα πρόσφατα fw update με το official. Αν λόγω του fw το sony γράφει πλέον μόνο... sony -R θα είναι τρισμέγιστο fail!

EDIT: βλέπω στο image burn: power area calibration error....

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι έχεις δίκιο... τώρα ούτε sony δε διαβάζει... έκανα και εγώ την αναζήτηση μου στο νετ μάλλον δε τη γλυτώνει... τι φύσημα του χω ρίξει τι settings τι firmwares μάλλον μας αφήνει σιγά σιγά, ίσως τώρα τελευταία τα DL που το έγραφα να το στρέσαραν κάπως... πάντως τα + ρε γμτ να τα γράφει ακόμα??...

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι σημαντικα πραγματα μην το διακινδυνευεις ουτε τα + γιατι μετα μπορει να μην διαβαζονται.

τοσο φτηνα που εχουν γινει, δεν ειναι πια συσκευες, ειναι πλεον αναλωσιμα.

απο τα 20Ε βαλε ποσα ειναι ΦΠΑ, ποσα το μαγαζι, ποσα ο εισαγωγεας, τι να μεινει για τον κατασκευαστη?

με 5Ε, τι ποιοτητα κατασκευης να εχουν?

παρε αμεσα νεο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.