Jump to content



Πως μπορώ να συνδέσω ένα Gamecube στην οθόνη του PC?


kagelar34

Recommended Posts

Aυτό ακριβώς θέλω να κάνω ...βασικά όχι εγώ αλλά ένας φίλος. Η κονσόλα μου είπε έχει μια έξοδο RCA...η κάρτα γραφικών έχει DVI kai vga όχι video-in ....και εγώ του λέω ότι μπορεί να γίνει με μια κάρτα τηλεόρασης που έχει video-in .

Yπάρχει κάτι για να γίνει το RCA vga και να το συνδέσω κατευθείαν στην οθόνη ??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Προσωπικά δεν μπορώ να σε φωτίσω και πολύ στο θέμα (μιας και εγώ ακόμα ψάχνω για κάρτα TV), αλλά πήγα στο site του Πλαισίου και βρήκα το AVERMEDIA TV BOX 5 100E:

"Δείτε τηλεόραση ή video ή συνδέστε την αγαπημένη σας κονσόλα παιχνιδιών σε VGA ή Multi-sync monitors χωρίς να ανοίξετε τον υπολογιστή σας" με βάση το site ...

www.plaisio.gr και θα το βρείς

Αυτά για τώρα !

*Όταν με το καλό βάλω την κάρτα TV θα σου πω (διότι και εγώ είμαι fan του GameCube !)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ψαχνεις ειναι ενα vga box καλη ωρα οπως ειχε το dreamcast(το gamecube ΔΕΝ εχει ομως κατι official)....δες στο www.link-sang.com εκει θα βρεις πολλα ...

Με την καρτα που λεει ο kreach θα κανεις δουλεια αλλα μην περιμενεις να εχεις καλη ποιοτητα απεικονισης...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.