Jump to content



ΕΠΕΙΓΟΝ: Δεν μπορώ να κλείσω το PC! HELP!!!


ATi

Recommended Posts

Σήμερα πήγα να κλείσω τον υπολογιστή, πατάω απενεργοποίηση περιμένω λίγο για να κλείσω την οθόνη και τι να δω: το PC έκανε reboot!!! Το δοκίμασα κάποιες φορές ακόμα και έκανε πάλι το ίδιο. Τελικά το έκλεισα από το κουμπί. Μετά από δυό ώρες που επέστρεψα και το ξαναδοκίμασα πάλι τα ίδια.

Βοηθήστε με, τι μπορεί να φταίει;

Έχω Windows XP Pro SP2 αν αυτό λέει τίποτα.

:help: :help: :help:

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα το ειχα και εγω!Αντι να κανει shutdown εκανε restart!Ας υποθεσω πως εχεις sp2 & norton!Εμενα το προβλημα λυθηκε οταν εβγαλα το ενα απο τα δυο δηλαδη το sp2.Για δοκιμασε το!;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dj_Seps

Το ιδιο προβλημα το ειχα και εγω!Αντι να κανει shutdown εκανε restart!Ας υποθεσω πως εχεις sp2 & norton!Εμενα το προβλημα λυθηκε οταν εβγαλα το ενα απο τα δυο δηλαδη το sp2.Για δοκιμασε το!;)

καλα και προτιμησες να βγαλεις το SP2 ANTI TOY νορτον ?????

:woot:

Link to comment
Share on other sites

(ATi, επέτρεψέ μου να απαντήσω εγώ.. ;) )

Το τροφοδοτικό είναι OK και έχει μπόλικα Watts. Δεν εγκατέστησε καμιά καινούρια συσκευή και δουλεύει πολύ καλά.

Πριν συμβεί το περιστατικό με το restart, εγκατέστησε το Kaspersky 5.0 Personal που του έδωσα εγώ. Επίσης έχει Ad-Aware 1.05, Spybot Search & Destroy 1.3 τα οποία όμως δεν νομίζω να προκαλούν κάποιο πρόβλημα. Τώρα με το Kaspersky δεν ξέρω τι παίζει (το έχω κι εγώ, αλλά δουλέυει τέλεια και δεν έχει βγάλει ποτέ πρόβλημα!).

Link to comment
Share on other sites

Ναι προτιμησα να βγαλω το sp2 γιατι το θεωρω αχρηστο (εχω μονο το sp1) αλλα αργοτερα αναγκαστηκα να βγαλω και το norton γιατι ειναι εντελως αχρηστο!Να φανταστειτε ειχα το norton antivirus και το notron internet security με ολα τα updates και ειχε μπει ενας μ@λ@κ@ς (μαλλον καλος hacker) και ελενχε τον υπολογιστη μου και μου εσπαγε τα @ρχ..δι@!Ετσι τα εβγαλα ολα και τωρα ειμαι με antivir xp και zone alarm και εχω βρει την ησυχια μου!(Τουλαχιστων μεχρι τωρα)

sorry για το :OT:

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν νομιζω οτι το service pack 2 ειναι αχρηστο ... αντιθετα αν το ρυθμισεις καλα μπορεις να δεις θαυματα στο pc σου ... εγω παντως εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος αν εξαιραισεις τα γενικοτερα κατα των windows ...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά ευχαριστώ μη σας απασχολεί άλλο το πρόβλημά μου!

Τελικά ήταν το Kaspersky! Μόλις αφαιρέθηκε άρχισαν ολα να λειτουργούν κανόνικα!

Και πάλι ευχαριστω όσους ασχολήθηκαν

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν το 'εχει προτεινει κάποιοσ άλλος αλλα δοκίμασε με ένα άλλο τροφοδοτικό. Δανείσου ένα αλλο τροφοδοτικό από καποιον φίλο σοθ και δοκιμασε το κατα 90% θα λυθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ATi [Χθες, στις 21:35]

Εντάξει παιδιά ευχαριστώ μη σας απασχολεί άλλο το πρόβλημά μου!

Τελικά ήταν το Kaspersky! Μόλις αφαιρέθηκε άρχισαν ολα να λειτουργούν κανόνικα!

Και πάλι ευχαριστω όσους ασχολήθηκαν

Αν στο ξανακάνει πάντως(που δεν νομίζω) να τσεκάρεις το "επιλογές ενέργειας" απο τον πίνακα....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.