Jump to content



Δεν λειτουργούν τα Touch κουμπιά του υπολογιστή μου.


Talassa

Recommended Posts

Γειά σας!

Εχω προβλημα.

Λοιπόν, σαν υπολογιστη εχω το Hp Pavilion DV6, και σαν λειτουργικό σύστημα εχω το Windows 7 Ultimate.

απο λιγο δεν λειτουργουν πια τα Touch κουμπιά του υπολογιστη

(αυτά στην φωτογραφια για να καταλαβουμε)

hppaviliondv61225efkeyb.jpg

άρα δεν μπορώ πια για παραδειγμα να ενεργοποιησω την ασυρματη συνδεση κλπ..

κανένας εχει καμιά ιδέα για να τα ξαναενεργοποιησω;

Ευχαριστώ

(και συγνωμη για τα ελληνικά μου :003: )

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακριβώς το ίδιο λαπτοπ και πριν μερικες μέρες μου έκανε ακριβως το ίδιο προβλημα. Το ξεβίδωσα από κάτω έβγαλα το καπάκι με τα πλήκτρα που έχουν το πλόβλημα και έβγαλα το flex cable που συνδέει το καπάκι με τη μητρική. Τα ξαναέβαλα μετά πίσω και έφτιαξε. Προφανώς δεν έκανε καλή επαφή το flex cable.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακριβώς το ίδιο λαπτοπ και πριν μερικες μέρες μου έκανε ακριβως το ίδιο προβλημα. Το ξεβίδωσα από κάτω έβγαλα το καπάκι με τα πλήκτρα που έχουν το πλόβλημα και έβγαλα το flex cable που συνδέει το καπάκι με τη μητρική. Τα ξαναέβαλα μετά πίσω και έφτιαξε. Προφανώς δεν έκανε καλή επαφή το flex cable.

Άρα λες οτι το προβλημα ειναι οτι δεν κανουν καλη επαφη τα Touch κουμπια με τη μητρικη!

Αλλά είναι κανονικό οτι όταν ανοιγω τον υπολογιστη το φωτακι της εικονας του Wi-Fi αλλαει χρωμα (γινεται μπλε);

Γιατί αυτο θα έλεγε οτι η συσκευη συνδεεται σωστά!

Link to comment
Share on other sites

Άρα λες οτι το προβλημα ειναι οτι δεν κανουν καλη επαφη τα Touch κουμπια με τη μητρικη!

Αλλά είναι κανονικό οτι όταν ανοιγω τον υπολογιστη το φωτακι της εικονας του Wi-Fi αλλαει χρωμα (γινεται μπλε);

Γιατί αυτο θα έλεγε οτι η συσκευη συνδεεται σωστά!

Ναι και εμένα τα ledakia λειτουργούσαν. Το έβγαλα το ξαναέβαλα και έφτιαξε. Μπορεί και να έτυχε σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμένα τα ledakia λειτουργούσαν. Το έβγαλα το ξαναέβαλα και έφτιαξε. Μπορεί και να έτυχε σε εμένα.

Καλά, τοτε θα προσπαθησω κι εγω.

Αλλά τι ακριβως πρεπει να ξεβιδωσω, ποιο καπακι;

και πώς; (δεν θα ηθελα να σπησω τον υπολογιστή :083: )

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα συνήθως λύνεται με επανεγκατάσταση των drivers Quick Launch Buttons ή/και με BIOS UPDATΕ.

και τωρα προσπαθώ να κεταβασω αυτα τα δράιβερ, αλλά γιατί μεχρι λιγο απο τωρα λειτουργουσαν χωρίς προβλήματα;

EDIT: Εγκατέστησα τα drivers Quick Launch Buttons και έκανα το BIOS UPDATΕ, αλλά όλα έμεινε όπως ηταν πριν, τα Touch κουμπιά εξακολουθούν να μη λειτουργησουν...

Link to comment
Share on other sites

και τωρα προσπαθώ να κεταβασω αυτα τα δράιβερ, αλλά γιατί μεχρι λιγο απο τωρα λειτουργουσαν χωρίς προβλήματα;

EDIT: Εγκατέστησα τα drivers Quick Launch Buttons και έκανα το BIOS UPDATΕ, αλλά όλα έμεινε όπως ηταν πριν, τα Touch κουμπιά εξακολουθούν να μη λειτουργησουν...

Και εμενα δεν εφτιαξαν με την επανεγκατάσταση. Εβγαλα το καπάκι το ξαναέβαλα και έφτιαξε. Απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.