Jump to content



Σβήσιμο στα καλά καθούμενα


viper1442169065

Recommended Posts

Έχω πρόβλημα με το HTPC της υπογραφής μου.

Μετά από ένα καθάρισμα CMOS (έβγαλα μπαταρία) έχει αρχίσει και σβήνει στο άσχετο.Μπορεί να γίνει κατά τη διάρκεια που μπουτάρει, μπορεί να γίνει και μετά από 30 λεπτά μέσα στα windows.

Έχω αποκλείσει τα παρακάτω:

-Θερμοκρασία

-UPS

-Σύνδεση με κουμπιά κουτιού (μην κάνει κάποιο βραχυκύκλωμα)

-Ρεύματα.Το μέτρησα με πολύμετρο και δίνει νορμάλ νούμερα η 12αρα και 5άρα.

Επίσης έτρεξα και κάποιο stress test για λίγη ώρα, αλλά τίποτα δεν έγινε.

Οι ρυθμίσεις στο BIOS είναι τώρα στο default.Επίσης σκέφτηκα να δοκιμάσω άλλο BIOS αλλά είναι τρελό ρίσκο μην σβήσει πάνω στην αλλαγή και μείνω με την μητρική στο χέρι.

Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Άλλο psu για δοκιμή. Το ότι οι τάσεις που βγάζει είναι σωστές δε πάει να πει ότι το psu είναι μια xαρα. Μπορεί να έχει και κανα PG ότι να ναι. Εγώ λέω να βάλεις πάνω κανά άλλο psu αμα έχεις εκεί να δεις συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Hidden

Παιδιά γεια σας,

Έχω ένα πρόβλημα με κάρτες 4 GB. Δηλ. όταν θέλω να κάνω αλλαγές μέσα σ'αυτές, δεν κρατάνε τις αλλαγές και κάθε φορά που θέλω να χρησιμοποιήσω την 4άρα πρέπει πάντα να κάθομαι να ρυθμίζω για να λειτουργήσει όπως θέλω.

Μήπως ξέρει κανείς πως το λύνουμε τέτοιο θέμα;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.