Jump to content



JAX the RIP(PER)!!!


jax7480

Recommended Posts

Απλο αυτο που θελω να κανω(ετσι τουλαχιστον πιστευω) αλλα δεν ξερω τον τροπο.

Εχω ενα DVD με μουσικη μεσα, μουσικα video clips στην ουσια(ειναι σε φορμα DVD, δηλαδη VOB αρχεια) και θελω να κανω ripping τον ΗΧΟ ΜΟΝΟ. Δεν με ενδιαφερει η εικονα.

Αααααα,και αν ειναι ευκολο, σε φορμα mp3 ή WMA.

Ευχαριστω για το ενδιαφερον.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 21:09]

Απλο αυτο που θελω να κανω(ετσι τουλαχιστον πιστευω) αλλα δεν ξερω τον τροπο.

Εχω ενα DVD με μουσικη μεσα, μουσικα video clips στην ουσια(ειναι σε φορμα DVD, δηλαδη VOB αρχεια) και θελω να κανω ripping τον ΗΧΟ ΜΟΝΟ. Δεν με ενδιαφερει η εικονα.

Αααααα,και αν ειναι ευκολο, σε φορμα mp3 ή WMA.

Ευχαριστω για το ενδιαφερον.

DVD Audio Extractor 3.1.0

"DVD Audio Extractor is a powerful software DVD audio extracting / ripping tool. It can help you to extract audio streams from your favorite DVDs and save them as OGG, MP3 or Wave files. DVD Audio Extractor can also demux audio streams directly to pcm, mpa, ac3 or dts files."

Πληροφοριές

Y.Γ Δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε αλλα εχω διαβασει πολυ καλα λογια...

Link to comment
Share on other sites

Το λεπον,

χρησιμοποιησα το DVD Audio extractor που αναφερε ο ΠιΤζιΜης.

To προγραμμα δουλεψε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, εκανε απο μονο του διαχωρισμο το DVD σε 31 κομματια, οσα ηταν και τα video clips και εκανε κανονικα ripping τον ηχο σε MP3(ειχε επιλογες και για WMA αλλα και για Audio CD).

Απο ρυθμισεις δεν το εψαξα καθολου μιας και η δουλεια μου εγινε με 3 κλικ.

Το CD με τα MP3 παιζει αψογα ακομα και στο player του αυτοκινητου, οποτε ολα καλα.

Ευχαριστω για την βοηθεια και τους 3 σας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.