Jump to content



Ξαφνικά bsod και ΜΟΝΟ SAFE MODE!


Εvo8-By-m-diox

Recommended Posts

Ειμαι στo δωμάτιο...Και το κατεβαστίρι και τα α Main pc είναι οκ...Μετα παο 2ωρες περίπου μπαίνω στο δωμάτιο και βλέπω το pc κατεβαστίρι σε φάση loging(περιμένει να βάλω κωδικό)λεω θα επαθε καμια φρίκη και έκανε restart... Μόλις βάζω κωδικό γράφει logging in Welcome BSOD(Και απο οσοα προλαβα να διαβάσω ελεγε widnows detected a problem and will restart the computer to prevent a damage)δεν ελεγε ετσι ακριβως αλλα αυτο ητνα το νοημα...Και τερμα κατω μετα ελεγε Intializing check dump memeroy(Καπως ετσι)φόρτωνε μέχρι το 100 και εκανε restart) Mε εβαζε στην οθόνη μετα για safe mode και οσο φορές προσπάθησα να μπώ με Normal πάλι τα ιδια..logging in,welcome ,BSOD Εβγαλα μ΄νημες εκλεισα psu ξαναέβαλα πάλι τα ίδια...Δοκίμασα και τις 2 μνήμες ξεχωριστά πάλι τα ίδια... Οι δίσκοι ειναι raid Και εχω πάνω WIN 7 Ultimate EN Τι μπορει να φταίει??Να τονίσω οτι στο Pc δεν εχει γίνει καμιά αλλαγη τις τελευταιες μέρες και τα μόνα προγραμματα που εχει ειναι.. MSN VNC uTorrent Και φοράει τα ίδια win με το main εδω και 2-3-4 Μήνες!

Εvo8-By-m-diox added 15 Minutes and 26 Seconds later...

Να προσθέσω οτι σύνολο ειναι 150Gb οι σκληροι και εχω free 4gb(αυτο σε περιπτωση που δίνει πιθανότητες σε εναν απο τους 2 σκληρους να ήπιαν τσάι:D

Link to comment
Share on other sites

Να ξεκινησω αλλα ποια η διαφορα αφου σε safe mode μπαίνω κανονικα?και δοκιμασα και σκετεσ τισ μνημες(μια την μια μια την αλλη)και πάλι τα ίδια σε normal ταυτοχρονα να μου εβγαλαν πρόβλημα και οι 2?και σε safe Να ειναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Να ξεκινησω αλλα ποια η διαφορα αφου σε safe mode μπαίνω κανονικα?και δοκιμασα και σκετεσ τισ μνημες(μια την μια μια την αλλη)και πάλι τα ίδια σε normal ταυτοχρονα να μου εβγαλαν πρόβλημα και οι 2?και σε safe Να ειναι οκ?

Απο καπου πρεπει να ξεκινησεις, μπορει για καποιο λογο σε νορμαλ mode καποια μνημη να εβγαλε λαθη, δες και τον event viewer απο safe mode να δουμε τι λεει.

Αν οι μνημες ειναι οκ κανε και Chkdsk.

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε χάσει!!! Χθες μετα απο τα test με της μνήμες κλπ κλπ!παω να μπώ και πάλι τίποτα... Το κλείνω κλείνω και το Psu πάω στην δουλειά μόλις τώρα γύρισα το ανοίγω και σαν να μην έγινε τίποτα!

Εvo8-By-m-diox added 14 Minutes and 13 Seconds later...

αχαχαχαχαχ Μολισ μου έκανε ΠΑΛΙ restart και έχω ακριβώς τα ίδια προβλήματα με τα χθεσινά... Το pc τώρα ανοιξε για περίπου μισή ώρα!μεχρι να κάνει reboot Πάλι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έπαθα κάτι ανάλογο πριν μερικούς μήνες με Win 7 x64. Το έπαθα γιατί έκανα Update μέσα από τo Windows Update τους drivers της ATI. Με το που πήγαινε να μπει στα Win 7 έβγαινε η BSOD. Τελικά πήγα με format και setup πάλι... Δεν έκανα ποτέ πάλι update την ΑΤΙ από το windows update και όλα κομπλέ. Μην αφήνετε το windows update να κάνει automatic updates.

Το αναφέρω γιατί μπορεί να έχει σχέση... Μπορεί και πάλι όχι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.