Jump to content



εξωτερικός σκληρός δεν τον αναγνωρίζει


stylexpc

Recommended Posts

αλάνια τι κάνετε καλά είστε ελπίζω να είστε πάντα καλά ........ έχω ένα πρόβλημα (τι πρωτότυπο :p) και θέλω help.... έχω ένα segate εξωτερικό σκληρό και η μονη σύνδεση που κάνει με το pc μου είναι με ένα καλώδιο USB-2 Type A-Mini 5PIN το πρόβλημα είναι λοιπόν πως το pc δεν το αναγνωρίζει παρόλο που τα usb και ο σκληρός δουλεύει κανονικά ... απ ότι έχω καταλάβει πρέπει να φταίει η μητρική η να έχει χαμηλή τροφοδοσία το usb σε αυτή τι περίπτωση τι μπορώ να κάνω ώστε να τον αναγνωρίσει το σκληρό το pc μου ?????

Link to comment
Share on other sites

όχι ο εξωτερικός είναι εξωτερικός κανονικός τις segate δεν τον έκανα μετατροπή εγώ από εσωτερικό σε εξωτερικό και η μονη σύνδεση που έχει για pc είναι usp σε σε άλλο pc με το που το συνδέσω με το καλώδιο usb δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή δοκίμασες να τον βάλεις σε άλλο usb slot και απευθείας στην μητρική; (χωρίς hub ή extension)

το δοκίμασα και αυτό ρε φιλε όπως δοκίμασα να αλλάξω και καλώδιο από 2 usd σε ένα μικρό 5πίνω αλλα έφαγα πόρτα τώρα το μονο που μου μένει είναι usb pci αν δεν πιάσει και αυτό τότε τι να πω έχω ξεμείνει από είδες πραγματικά

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.