Jump to content



αξιζει να αγορασω 2χ512 utt ή OCZ VX?


nikoskrhth

Recommended Posts

εχω μια dfi laparty nf2 ultrab που δινει μεχρι 3.3ν στη ram και σκεφτομαι να αγορασω twinmos utt ή ocz 3200 vx επειδη μου εχω παραααα πολυυυ καλοοοο steping σε DESKTOP barton 2500+ οπου παιζει στα 2.5ghz 24/7 rock stable S@M(το ποιο καλο προγραμμα -βαρυυυυ-) με μονο 1.675ν!!!!!! στα 227fsb.η ταση ειναι γραμικη δηλαδη στα 2.6ν και 2.7ν ειναι rock stable με 1.75ν και 1.825ν αντιστηχα.δηλαδη 0.075ν ανα 100MHZ. παραπανω δεν αντεχει το τροφοδοτικο chiftech 360w και μου σβηνει το συστημα!! το μαχ ποστ που εχω κανει στα γουν ειναι 2.8 και στο μεμτεστ 2.85γηζ. τωρα ειμαι με 1x512 sc kingstone valueram με infineon chips που παιζουν error free memtest στα 254 με 11-3-3-3 cpc on 2.7v

αξιζει λετε να παρω utt-oct vx? <θα αντεξουν 227-254 με 2αρια μεχρι 3.3ν? (αν παιζουν καλα θα κανω και vmemod)

τις εχει δοκιμασει κανεις σε dfi nf2 η aλλο m/b με nf2?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τις αγορασα και τις εβαλα. παιζουν στα 227-236 δεν εχω δοκιμασει παραπανω χθες τις πηρα με 8-2-2-2 cl2 2.7v για 2Τ και 3.1ν για 1Τ

παντως ειναι λιγο περιεργες με το Τrc(SPD normal 11) και το Αυτο refresh Delay(SPD normal 14)

με Τrc 11 δεν μπαινει στα(236)win mo safe αλλιως τρωει reboot

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikoskrhth

τις αγορασα και τις εβαλα. παιζουν στα 227-236 δεν εχω δοκιμασει παραπανω χθες τις πηρα με 8-2-2-2 cl2 2.7v για 2Τ και 3.1ν για 1Τ

παντως ειναι λιγο περιεργες με το Τrc(SPD normal 11) και το Αυτο refresh Delay(SPD normal 14)

με Τrc 11 δεν μπαινει στα(236)win mo safe αλλιως τρωει reboot

Συγνωμη μιλαμε για UTT;μπορεις να μας πεις τα νουμερα που εχουν πανω;

Link to comment
Share on other sites

δεν τα θυμαμαι ακριβος νομιζω 05044

ειναι UTT 100% εχουν τις δυο βουλες στα chip και τα σιδερακια στις ακρες εχουν και το ΑΤΤ(καπως ετσι λεγεται) στο τελος του serial

Link to comment
Share on other sites

[off topic.] έχω και γώ ένα τέτοιο σετάκι παιδιά ... utt είναι ? η παίζει να είναι και bh5 [έχει τους χαρακτιριστικους 2 κύκλους στα τσιπ.]

προς το παρόν κάθομαι και τους κάνω αέρα με τα 2.85 του msi k8n neo2 :hehe: :baby: :baby: :hehe:

με vdimm mod θα καταφέρω τπτ ώστε να αποφύγω την πολυέξοδη λύση tccd ?

post-1303-1416071748,6931_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikoskrhth

δεν τα θυμαμαι ακριβος νομιζω 05044

ειναι UTT 100% εχουν τις δυο βουλες στα chip και τα σιδερακια στις ακρες εχουν και το ΑΤΤ(καπως ετσι λεγεται) στο τελος του serial

Μηπως και τα δικα σου εχουν 1Α4Τ;

Link to comment
Share on other sites

chosen τις καις απο χαμηλα ε;

Αντε να δουμε μεχρι που θα αντεξουν τα ψηλα volt,Παντως δεν ξερω αν θα φτασουν τα UTT.

Για nforce2 ομως η για καποιον που δεν εχει τα volt ειναι οτι πρεπει.

Μακαρι να πανε καλυτερα απο οτι τα παλια bh5/6.

ΥΓ.Καλοριζικα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sakis

chosen τις καις απο χαμηλα ε;

Αντε να δουμε μεχρι που θα αντεξουν τα ψηλα volt,Παντως δεν ξερω αν θα φτασουν τα UTT.

Για nforce2 ομως η για καποιον που δεν εχει τα volt ειναι οτι πρεπει.

Μακαρι να πανε καλυτερα απο οτι τα παλια bh5/6.

ΥΓ.Καλοριζικα.

Όχι, αυτό είναι το μέγιστο fsb που μπορεί να παίξει η MSI με το Κ8Τ800 πριν αρχίσει να σκορπάει τον θάνατο στους σκληρούς. Η μνημούλα "ζευγάρωσε" και πήγε σε μητρική με nf2 (ASUS) όπου και χαραμίζεται λιγότερο, στα 225 με 2-3-2-5.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.