Jump to content



media player vs σκληρο δισκο


SSSS4

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

παιδια εχω ενα προβλημα και ειμαι λιγο ως πολυ σκαστος γι αυτο! εχω ενα media player το παρακατω οπως θα δειτε

wdfwdtv21.jpg

και εχω τους σκληρους μου δισκους 500gb + 1tb αντοιστοιχα και απο εκει λοιπον βλεπω τις ταινειουλες μου!! ολα καλα μεχρι εδω!!

το προβλημα ειναι οτι αγορασα ενα σκληρο δισκο iomega 3tb τον παρακατω οπως θα δειτε

5764607525185065822.jpg

.. που λειτουργει με ρευμα ειναι σε μορφη NTFS και η καταληξη.... να μην το διαβαζει το media player!!!! το δοκιμασα σε ενος φιλου to media player που αυτος εχει τo Media Player MMBOXG της Crystal audio και εκει το διαβαζει και παιζει κανονικα!! και εγω τιποτα!!

να μην ξεχασω να πω οτι συνδεετε με usb 3 αλλα και usb 2 ..δοκιμασα και τα δυο στον player αλλα και παλι τιποτα!!

καμια ιδεα κανεις?? τι να φταει η αμα γνωριζει κατι παραπανω γι αυτα τα θεματα??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι καποιες ταινιες ξεπερνουν τα 2gb και θα εχω προβλημα εκει με αυτες τις ταινιες που ειναι mkv. αλλα και παλι ομως λεω αφου δεν παιζει τωρα που ειναι NTFS θα παιξει κανοντας τον FAT 32 ?? δεν ξερω τι να πω ρε παιδια αμα δεν υπαρξει λυση στην τελικη μπορει να τον δωσω για πουλημα..τι αλλο να κανω.. αν τον διαβαζε θα ηταν η καλυτερη μου.. περασμενα ολα εκει και θα ηταν ολα μια χαρα..αλλα τωρα... :(

προσπαθησε και ενας φιλος να τον κανει partision αλλα δεν τον αφηνε με 2 προγραμματα κιολας γιατι ελεγα μηπως τον χωριζα σε 3 μερη και ετσι μηπως τον διαβαζε...αλλα δεν τα καταφεραμε να το κανουμε!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

παιδια εχω ενα προβλημα και ειμαι λιγο ως πολυ σκαστος γι αυτο! εχω ενα media player το παρακατω οπως θα δειτε

wdfwdtv21.jpg

και εχω τους σκληρους μου δισκους 500gb + 1tb αντοιστοιχα και απο εκει λοιπον βλεπω τις ταινειουλες μου!! ολα καλα μεχρι εδω!!

το προβλημα ειναι οτι αγορασα ενα σκληρο δισκο iomega 3tb τον παρακατω οπως θα δειτε

5764607525185065822.jpg

.. που λειτουργει με ρευμα ειναι σε μορφη NTFS και η καταληξη.... να μην το διαβαζει το media player!!!! το δοκιμασα σε ενος φιλου to media player που αυτος εχει τo Media Player MMBOXG της Crystal audio και εκει το διαβαζει και παιζει κανονικα!! και εγω τιποτα!!

να μην ξεχασω να πω οτι συνδεετε με usb 3 αλλα και usb 2 ..δοκιμασα και τα δυο στον player αλλα και παλι τιποτα!!

καμια ιδεα κανεις?? τι να φταει η αμα γνωριζει κατι παραπανω γι αυτα τα θεματα??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

μηπως ο player δεν υποστιρηζει 2tb??

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τεο ειλικρινα αν γνωριζα οτι δεν αναγνωριζει σκληρο δισκο 3τ δεν θα εμπαινα καν στη διαδικασια να τον παρω...αλλα οπως ανεφερα και πιο πανω το media player του φιλου το διαβαζει κανονικοτατα!που βεβαια ειναι αλλη εταιρια(μαρκα)

τωρα οσο για την εκδοση ειναι η εξης :

WD TV HD Media Player (Gen 2)

και εχω Firmware :

Current Firmware - 1.01.77 (12/2009)

αυτα παιδια..τωρα η δεν το αναγνωριζει και δεν μπορω δυστυχως να κανω κατι γι'άυτο η που μπορει να υπαρχει καποια λυση! σας ευχαριστω παντος ολους για το χρονο σας που εχετε ασχοληθει με το θεμα μου!! RESPECT!!! :smilejap::smilejap::023::023:

Link to comment
Share on other sites

Στο φόρουμ της WD το γράφουν ξεκάθαρα ότι οι Gen1 και Gen2 players ... ΔΕΝ υποστηρίζουν δίσκους μεγαλύτερους των 2ΤΒ και ούτε πρόκειται να υπάρξει μελλοντική υποστήριξη.

http://wdtvhd.com/index.php?showtopic=27322

Αναβάθμιση firmware για το συγκεκριμένο πρόβλημα έγινε μόνο για τους WD live,live plus και live hub.

http://wdc.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5875

Link to comment
Share on other sites

φιλε τασο σε ευχαριστω πολυ για τις χρησιμες αυτες πληροφοριες!!! ειδα τελικα οτι δεν το υποστηριζει η γενια μου το συγκεκριμενο δισκο.αυτο καταλαβα! το μονο που δεν καταλαβα καλα απο τους ξενογλωσσους φιλους μας ειναι αν τελικα καταφερνα να το κανω παρτισιον (τον χωριζα σε 3 μερη απο 1τ το καθενα)αν καταφερνε να τον διαβασει και να δουλεψει.

να μου πεις εδω που φτασαμε τι εχω να χασω.. λεω να το δοκιμασω και οτι θελει ας γινει!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.