Jump to content



Στήσιμο Νέου Πυργου - Βοήθεια


Mariosd

Recommended Posts

Γειά σας, θέλω να στήσω μία νέα μονάδα,

Οι απαιτήσεις που έχω είναι να:

Α) είναι αθόρυβος,

Β) να μήν ανεβάζει θερμοκρασίες,

Γ) Να έχει RAM 16GB

Δ) να έχει σκληρό SSD Τουλάχιστον 120 GB

Ο υπολογιστής δεν είναι για παιχνίδια αλλα για εργασίες γραφείου - Ιντερνετ και θα δουλέυει ασταμάτητα 24ώρες το 24ωρο. Το μόνο πρόγραμμα που ίσως έχει αυξημένες απαιτήσεις απαιτήσεις θα είναι το Photoshop.

Μπορείτε να με βοηθήσετε να στήσω ένα σχετικά οικονομικό σύστημα στις παραπάνω απαιτήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Διαθέτω Οθόνη , πληκτρολόγιο κλπ.

Το μόνο που θα χρειαστώ είναι τα win7 (τα θέλω γνήσια) και ups αλλα τα υπολογίζω ώς EXTRA.

Δέν θέλω να το πάμε με το πόσο διαθέτω.. θα προτημούσα να διαθέσω περίπου 500€

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις ότι θέλεις με τόσα - το θέμα είναι γιατί θέλεις πύργο αν πρόκειται να το έχεις μόνο για τις εργασίες που περιέγραψες?

tristeno added 11 Minutes and 26 Seconds later...

Κάποιο από αυτά?

http://www.multirama.gr/products/category?catid=010100&nav=010100:A00035:Core+i3

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύεις photoshop ρίξε βάρος σε μνήμη και σκληρούς και πέσε σε απαιτήσεις στη cpu. Ακόμη και με 8GB πάντως θα είσαι μια χαρά. Τα Win7 64bit σωστά; Γνώμη μου, βάλε +1 σκληρό για αποθήκη και scratch disk για να μην τα δεί όλα ο ssd κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.