Jump to content



Ψύκτρα για fx 8320 !


MaD

Recommended Posts

Γειά χαρά,,

είμαι ανάμεσα σε αυτές τις τρείς

COOLERMASTER RR-212E-16PK-R1 HYPER 212 EVO

ARCTIC COOLING FREEZER XTREME REV.2

COOLERMASTER HYPER 412S

Πάνε κοντά στα 30 ευρώ εκτώς την τελευταία.

Γενικά θέλω να κάνω και ένα o/c ώστε να έρθει στα νερά του 8350 .. και φυσικά την θέλω αθόρυβη που είναι ο ουσιαστικός λόγος που θέλω να κάνω την αλλαγή.

Δίνω μέχρι και 50 ευρώ οπότε αν υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση σε απόδοση/τιμή θα ήμουν ευγνώμων !

Επίσης να σημειώσω ότι σε full load τώρα εκτώς του ότι έκανε σαν αεροπλάνο είχα και μήνυμα οτι πήγα 65 βαθμούς ..

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έχει το αποτέλεσμα που επιθυμείς.

Αμφιβάλω βέβαια , γιατί δέν πρόκειται για κάτι το ιδιαίτερο.

Είναι ένα πολύ απλό κούλερ τύπου υδρόψυξης κλειστού κυκλώματος.

Πανομοιότυπο με Corsair H50 φτιαγμένο από την asetek.

Είναι χειρότερο σε απόδοση από τις καλές aftermarket ψύκτρες , τύπου Noctua , Megahalems , Thermalright , κλπ

Τα watt του 8320 και ειδικά άν τσιμπήσεις και τάση για o/c είναι αρκετά !!!

Link to comment
Share on other sites

οτι review και συγκρητικό διάβασα για το εν λόγω κούλερ το βγάζει πολύ καλό! Σε idle σίγουρα θα είναι χειρότερο από αέρα, αλλά το ζητούμενο είναι σε πλήρη λειτουργία που θα είναι 100% καλύτερο. Θα έπαιρνα μεγαλύτερο υδρόψυκτο αλλά δεν έχει θέση το κούτι από πάνω..

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πώ ?

Δέν ξέρω τί review διάβασες και πού.

Το συγκεκριμένο προιόν κυκλοφορεί από το 2011 και με τα σημερινά δεδομένα θεωρείται μέτριο σε απόδοση.

Πλέον σε τέτοιου είδους συστήματα που χρησιμοποιούν μονό ψυγειάκι , θεωρούμε ώς καλό πρότυπο , την απόδοση μιάς H80i

Τέσπα , αφού το αγόρασες τώρα ... θα το δούμε στην πράξη.

Μέχρι να σου έρθει και να το τοποθετήσεις πάρε logs με την υπάρχουσα ψύκτρα ώστε να συγκρίνεις άμεσα τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ που σε βάζω σε έξοδα (και τέτοια εποχή)

Αλλά θα ήταν κρίμα να πάρεις κάτι ξεπερασμένο που θεωρείται πλέον μέτριο.

Αφού δέν μπαίνεις στο τρυπάκι συχνά σε θέματα hardware , καλύτερα να πάρεις τώρα κάτι πολύ καλό ... και να αντέξει σε βάθος χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.