Jump to content



Dual-SIM,5",2GBRAM έως 130€ το πολύ από εξωτερικό;


PetranEVO

Recommended Posts

Καλησπέρα τα παιδιά,

 

Πριν λίγο καιρό πήρα στον αδερφό μου δώρο το Lenovo S60-W στα 179€ από την Lenovo,και εντός 2 μηνών το έσπασε απλά μέσα στο τσαντάκι του ,από την πίεση το digitizer, αλλά δεν αλλάζει το digitizer μόνο του είναι κολλημένο με το σασί,το άνοιξα,αλλά δεν.

 

Οπότε θέλει να πάρει καινούργιο κοιτάω από όλες τις ιστοσελίδες του εξωτερικού,αλλά δεν θέλει να δώσει πολλά λεφτά το πολύ 130€.

 

Βρήκα το Kingzone N5 και το Meizu M2 σε καλές τιμές. 110 και 120€ αντίστοιχα.

 

Εκείνος θέλει :

 


4G δίκτυο οπωσδήποτε

2 dual SIM οπωσδήποτε

2GB RAM 

5" ΌΡΙΟ.


 

Γνώμη μου να πάρει και κάποιο με προστασία glass κτλ . μην σπάει με το παραμικρό.

 

Τι προτείνεται ;

Link to comment
Share on other sites

Meizu m2, με το μονο αρνητικο για μενα οτι δεν παιρνει εξωτερικη καρτα αν το θες δικαρτο. Απο εκει και και περα, στο budget που διαθετεις κοιτας και καποιο xiaomi που σε βολευει στις ιντσες. Κατι κινητα τυπου kingzone, elephone κλπ, εχουν ημερομηνια ληξης, χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν μπορει να σου κατσει καποιο vfm. Γενικα, κοιτας καλυτερα καποιο επωνυμο και ας εχει χειροτερα χαρακτηριστικα. Απο τις λιγοτερο γνωστες μαρκες εγω εχω καλη εμπειρια απο jiayu και blackview.

Έγινε επεξεργασία από zananiro
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi 2. Εταιρεία εγγύηση, 4.7 ίντσες, 2 ραμ, δίκαρτο, 4G φυσικά, ένα δεκάρικο πιο ψηλά.

Http://www.coolicool.com/xiaomi-hongmi-redmi-2-2gb-qualcomm-snapdragon-410-12ghz-64bit-quad-core-47-inch-hd-screen-4g-lte-m-g-39592

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα θα προτεινω σε αυτα τα λεφτα να πας σε windows phone

 

https://www.skroutz.gr/s/6297811/Microsoft-Lumia-640-LTE-Dual-8GB.html

 

το συγκεκριμενο εχει παιξει στα 143Ε

 

Όχι, δεν θέλει.

 

Αν μπορεί να γίνει υπέρβαση για τις 5.5" τότε: Xiaomi Redmi Note 2

 

Όχι,είδε 5,5" και το θεωρεί πολύ μεγάλο .

 

Δες xiaomi mi4 την οικονομικη έκδοση με 2 σιμ.

 

Ανάμεσα στο meizu m2 και xiaomi mi4 ?

 

Meizu m2, με το μονο αρνητικο για μενα οτι δεν παιρνει εξωτερικη καρτα αν το θες δικαρτο. Απο εκει και και περα, στο budget που διαθετεις κοιτας και καποιο xiaomi που σε βολευει στις ιντσες. Κατι κινητα τυπου kingzone, elephone κλπ, εχουν ημερομηνια ληξης, χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν μπορει να σου κατσει καποιο vfm. Γενικα, κοιτας καλυτερα καποιο επωνυμο και ας εχει χειροτερα χαρακτηριστικα. Απο τις λιγοτερο γνωστες μαρκες εγω εχω καλη εμπειρια απο jiayu και blackview.

 

Κατάλαβα.

Όχι,δεν νομίζω να την χρειαστεί την εξωτερική κάρτα,δεν βγάζει ή φορτώνει με πολλά πράγματα το κινητό του ,κυρίως για δουλειά το θέλει.

 

Xiaomi Redmi 2. Εταιρεία εγγύηση, 4.7 ίντσες, 2 ραμ, δίκαρτο, 4G φυσικά, ένα δεκάρικο πιο ψηλά.

Http://www.coolicool.com/xiaomi-hongmi-redmi-2-2gb-qualcomm-snapdragon-410-12ghz-64bit-quad-core-47-inch-hd-screen-4g-lte-m-g-39592

 

Δεν θα ήθελα να ξεφύγει άνω των 130€ γιατί στο τέλος θα πάει να ξανά πάρει το Lenovo S60 που το έχουν στα 179€.

 

Χωρις 800αρι παιζουν ολα τα δικτυα 4g?

Με cosmote Vodafone χωρίς 800αρι δεν θα έχεις πρόβλημα ακόμα. Η wind το χρησιμοποιεί πολύ οπότε αν έχεις wind το χρειάζεσαι.

 

εδώ σας έχασα,τι εννοείται ;

Vodafone & Wind χρησιμοποιεί μόνο .

Link to comment
Share on other sites

εδώ σας έχασα,τι εννοείται ;

Vodafone & Wind χρησιμοποιεί μόνο .

Η Vodafone και η cosmote δεν χρησιμοποιούν για 4g την 800αρα μπάντα/συχνοτητα. Η wind τη χρησιμοποιεί, οπότε αν έχει την κάρτα wind για data καλό είναι το κινητό να υποστηρίζει τη συχνότητα αυτή. Αυτό θα το δεις στα specs του κινητού στην κατηγορία FDD-LTE. Αν δεν την υποστηρίζει δεν σημαίνει ότι δεν θα έχει 4g, θα βολευεται με τις μπαντες 1800/2600, απλά θα έχει 4g σε λιγότερα σημεία. Έγινε επεξεργασία από zananiro
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.