Jump to content



2ος Σκληρός σε Λαπτοπ


Recommended Posts

Παιδια εχω ενα λαπτοπ και στην θεση του σκληρου εχω βαλει ssd. Λογω dual boot θελω να χρησιμοποιησω δευτερο σκληρο στην θεση του cd ομως εκει δεν εχω sata αλλα μαλλον micro sata... Οποτε μαλλον χρειαζομαι adaptor απο sata σε micro sata αλλα δεν βρηκα κατι Ελλαδα... Ξερετε αν θα δουλεψει και που μπορω ισως να βρω?

Αργοτερα ισως ανεβασω μια φωτο να μου πειτε αν οντως προκειται για micro sata...

Link to comment
Share on other sites

Είναι με 13 pin οπότε αποκλείεται να είναι micro... Ναι αυτό είναι μάλλον... Ωστόσο δεν μπορώ να βρώ κάποιον μετατροπέα... Γίνεται να δουλέψει ή θα έχει πολλά προβλήματα;;;

Έγινε επεξεργασία από tasosmich
Link to comment
Share on other sites

κατι τέτοιο σου κάνει ?

Μάλλον θα μου κάνει... Βρήκα και εγώ μερικά Ελλάδα... Αν βρώ κατι που να βολεύει και σε διαστάσεις μάλλον δεν θα έχω πρόβλημα... Ευχαριστώ...

Έγινε επεξεργασία από tasosmich
Link to comment
Share on other sites

dual boot

δεν είναι υποχρεωτικό να κάνεις μόνο από την σύνδεση του optical...

Και από USB φλασάκι και από SC μπορείς - τουλάχιστον με το Dell Latitude 6420 series απ'όσο γνωρίζω...

 

υ.γ. ποιό laptop έχεις..??

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι υποχρεωτικό να κάνεις μόνο από την σύνδεση του optical...

Και από USB φλασάκι και από SC μπορείς - τουλάχιστον με το Dell Latitude 6420 series απ'όσο γνωρίζω...

 

υ.γ. ποιό laptop έχεις..??

Το Toshiba l855-10x έχω... Το γνωρίζω αυτό που λές και έτσι ήμουν έως τώρα απλά πιστεύω πως με την σύδεση απο usb χάνω σε ταχύτητα... Επίσης μια λεπτομέρεια που με ενοχλεί ομως είναι ότι επειδή οι θύρες usb 3 είναι τοποθετημένες εκεί που στην ουσία χειρίζομαι το ποντίκι (κάτω δεξιά) με ενοχλέι απο άποψη χώρου και επείδη χρησιμοποιώ ως εξωτερικό τον προηγούμενο εσωτερικό του λάπτοπ και τραβάει πολύ ρεύμα μάλλον (υποθέτω) η διπλανή θύρα υπολειτουργεί... Οπότε αποφάσισα αν το καταφέρω να τον κάνω εσωτερικό...

Link to comment
Share on other sites

Toshiba l855-10x

 

κάπου εδώ θα παίξεις μπάλα 

κάνε και μία ερώτηση στον πωλητή για πλήρη συμβατότητα με το μοντέλο σου και πάρε κάτι ποιοτικό

δλδ. εάν βρείς σε Nimitz

Link to comment
Share on other sites

κάπου εδώ θα παίξεις μπάλα 

κάνε και μία ερώτηση στον πωλητή για πλήρη συμβατότητα με το μοντέλο σου και πάρε κάτι ποιοτικό

δλδ. εάν βρείς σε Nimitz

τα είχα βρεί αυτά εδώ και καιρό αλλά τώρα δεν μπορώ να κάνω αγορά με paypal οπότε γιαυτό ψάχνω κάτι από Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.