Jump to content



καηκανε τα ακουστικα μου και δινουνε χαμηλη ενταση΄΄¨΄;;;sto 50 volume;;


Recommended Posts

απο τι καταλαβε εχεις αυτα    http://en-us.sennheiser.com/pc-gaming-headset-game-zero

καταρχας δεν μπορω να δικαιολογησω να χαλασαν τοσο ευκολα ακουστικα των 280 ευρω

εγω με τα superlux hd668b των 30 ευρω ειμαι σχεδον 3χρονια.

μηπως να τα πας πισω στην αντιπροσωπεια να τα δουν ενα τεχνικο ελενχο?

επισης θα συνιστουσα να αφεραισεις την καρτα ηχου και να τα βαλεις πανω στην ενσωματωμενη της μητρικης

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

απλα δεν καταλαβαινω  γιατι εχει χαθει η αποδοση του ηχου  στα  ακουστικα αυτα;;;

 

απλα πρεπει να εχει χαθει λιγο η αποδοση τους

Έγινε επεξεργασία από reptile
Link to comment
Share on other sites

ειχα  τους παλιους  http://maxedtech.com/asus-xonar-unified-drivers/

 

UNi Xonar 1816/1823 v1.80a  

 

αλλα  το ιδιο πραγμα  γινετε με τον ηχο

 

,με την ενταση του ηχου εννοω

 

 

ισως να εινε απο το μυαλο μου  δεν εχω ιδεα  πραγματικα

Έγινε επεξεργασία από reptile
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν μπορω να πιστεψω τοσο ακριβα ακουστικα να χαλασαν τοσο ευκολα και μαλιστα απο φυσιολογικη χρηση.

μαλλον καλα θα κανεις να τα πας στην αντιπροσωπεια

Link to comment
Share on other sites

θα  τα παω αυριο  τους πηρα τηλέφωνο και μου ειπανε οτι  θα  τα δουνε απλα  θα κανουνε  15 ,εργασημες μερες εμενα ο τεχνικος μου ειπε οτι μπορει να  φταιει και  η καρτα ηχου μου 

 

 

αλλα δεν το πιστευω αυτο..

 

απλα μου ειπε και το αλλο  οτι δεν  μπορει να χανετε η ενταση του ηχου απο τα ακουστικα ετσι μου ειπε..

 

οτι μου ειπε σας λεω..

 

 

πες οτι δεν χαλασαν οκ συμφωνω αλλα γιατι να χανετε η ενταση του ηχου εννοω να την βαζω στο  50 και να ακουγετε σαν  30  πχ

 

 

περα απο αυτο μου  ειπε οτι το amplier της καρτας ηχου μου μπορει να γραφει  60  ohms   και  300-600 αλλα μου  ειπε οτι  ακομα και να βαζω συνεχεια στα 300-600   δεν καταστρεφοντε τα ακουστικα απλα  η καρτα ηχου μου  το amplier το εχει σαν  turbo  boost ενταση

 

 

αυτα  μου  ειπε

 

 

και μου ειπε κατι ακομα  η φταινε τα ακουστικα  η  φταιει η καρτα ηχου μου  για το μειοση της εντασης

 

δεν ειμε τεχνικος και δεν εχω ιδεα  αλλα δεν πιστευω να  εχει προβλημα  η καρτα ηχου μου

Έγινε επεξεργασία από reptile
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.