Jump to content



καηκανε τα ακουστικα μου και δινουνε χαμηλη ενταση΄΄¨΄;;;sto 50 volume;;


Recommended Posts

Γεια σας πριν 1 μηνα ειχα αγορασει τα  ακουστικα  gamezero  το ερωτημα μου εινε  οτι τα ακουστικα εινε  150 οhms  και εγω τα βαζω στο amplier της asus stx στα  300-600  ohms για τον λογο οτι στα  150 ohms ακουγοντε  χαμηλα..


 


αν και μου ειπανε οτι το amplier της asus stx  μπορει να σηκοσει τα ακουστικα.. μου


 


το ερωτημα μου εινε  και δεν ξερω ισως να εινε και  φαντασια μου αυτο  ισως το αυτι μου να εχει συνιθισει τον ηχο..    νομιζω οτι οταν τα βαζω στα  300-600 ohms δεν δινουν την ενταση οπως δινανε παλια...


 


 


υπαρχει περιπτωση να καηκανε;;; η να  χαλασε η καρτα ηχου μου;;


θελω να πω ακουγοντε δυνατα  απλα  ισως να  χανουνε λιγο στην ενταση  ,,,,,,,,,,ισως να εινε και φαντασια μου... αλλα ΄λετε να καηκανε και να δινουνε λιγοτερη ενταση στον  ηχο;..


 


ισως να εχουν  συνιθισει τα αυτια μου  τον   δυνατο ηχο.,.. απλα  αν καιγοντουσαν πχ θα παιζανε;;;  η θα δινανε πχ  λιγοτερο ηχο;;;; σε ενταση;;///


Link to comment
Share on other sites

εινε σιγουρο οτι καηκανε¨;;;

 

απλα ακουγοντε  δυνατα αλλα νομιζω οτι εχει πεσει λιγο η ενταση


εινε σιγουρο οτι καηκανε¨;;;

 

απλα ακουγοντε  δυνατα αλλα νομιζω οτι εχει πεσει λιγο η ενταση


εινε σιγουρο οτι καηκανε¨;;;

 

απλα ακουγοντε  δυνατα αλλα νομιζω οτι εχει πεσει λιγο η ενταση

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα τηλεφωνο στην αντιπροσωπεια και τους  ειπα το προβλημα  μου  οτι καπου χανει λιγο ο ηχος δηλαδη οτι το βαζω στο 50 πχ και οτι ακουγετε σαν  40 και μου ειπανε

 

οτι αν  καιγοντουσαν δεν   θα παιζανε καν αλλα  ουτε  θα λειτουργουσανε.,.,

 

και οτι  για να χανει ο ηχος αυτο δεν παιζει καν .............

 

αλλα  μου ειπανε να τα παω να τα  δουνε οι τεχνικοι... στην αντιπροσωπεια

 

τωρα  αν καιγοντουσαν πχ δεν θα παιζανε καν ετσι΄;;;

 

εμενα αυτο  μου ειπανε....


αν τα παω και τα  δουνε πχ και μου  πουνε οτι εινε μια χαρα λετε να πουνε ψεματα;;; με  σκοπο να μην μου δωσουνε αλλα πχ¨;l;;

 

αν τα παω οι τεχνικοι λετε να τα δουνε  και να δουνε αν οντος εχει καει καπιο κυκλωμα πχ  η αν χανει η ηχος πχ;;;;;;

 

η απλα θα μου πουνε ψεματα πχ΄΄;;;


δηλαδη οι τεχνικοι θα  μπορεσουνε να καταλάβουνε αν χανει ο ηχος πχ  οπως επισης αν εχει καει καπιο κυκλωμα πχ;; 

Link to comment
Share on other sites

πχ, πηγαινε τα , και ελα να μας πεις τι σου ειπαν. Πχ μπορει να σου πουνε την αληθεια και οτι δεν εινε καμενα. οι τεχνικοι θα μπορεσουν να καταλαβουνε αν εχουνε καει.

 

Επισης να σου πω πως αν ειχανε καει , δε θα ακουγες τιποτα. Οποτε ολα καλα λογικα

 

τι εννοεις να σου πουνε ψεματα πχ;

Link to comment
Share on other sites

το θεμα εινε  γιατι ομως  απλα στις αρχες  θυμαμε οταν το εβαζα στο  35 ακουγοντοσουν πολυ δυνατα

 

τωρα  για να ακουστουνε  πολυ δυνατα ακουγοντε στο 50 με  60

 

ενω στις αρχες  τα εβαζα στο 35 με  40 και ειχαν την ενταση του  60

 

 

εινε φυσιολογικο αυτο;;;

 

μου   ειπανε

 

 

 οτι  για να χανει η ενταση του  ηχου αυτο δεν παιζει καν .............

Έγινε επεξεργασία από reptile
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κανει. ΑΥτο μπορει να ειναι και καποια ρυθμιση απο τα Windows που πειραξες και δε το θυμασαι ή δε το καταλαβες. εντελως αν ειχαν καει , δε θα ακουγες τιποτα. Τωρα, να καουν λιγο, δε γινεται. Γινεται ομως να χασουν σε αποδοση, απο απροσεξια του χρηστη (δηλαδη κακοδιαχειριση ) ή επειδη απλα φτανουν στο τελος της ζωης τους. 

 

Πηγαινε τα να τα δουν απο κοντα,  εμεις απο εδω,  δε νομιζω οτι μπορουμε να κανουμε τιποτα. 

Link to comment
Share on other sites

οταν εννοεις σε αποδοση εννοεις στην ενταση  του ηχου;;;;

 

 

τωρα  για να ακουστουνε  πολυ δυνατα ακουγοντε στο 50 με  60

 

ενω στις αρχες  τα εβαζα στο 35 με  40 και ειχαν την ενταση του  60

 

 

 

αυτο  που λεω εινε η αποδοση ;;;;

Έγινε επεξεργασία από reptile
Link to comment
Share on other sites

μαλον εινε η αποδοση και σε αυτην την περιπτωση τι κανω;;;με καλυπτει  η εγκυηση;;;  για 2 χροννια΄΄;;;;


οποτε τα ακουστικα μου εινε  για πεταμα αν η αποδοση εχει χαθει λιγο ετσι;;;


οποτε τα ακουστικα μου εινε  για πεταμα αν η αποδοση εχει χαθει λιγο ετσι;;;

Link to comment
Share on other sites

μηπως δεν εχεις σεταρει καλα την καρτα ηχου ή εχεις κανει καμια περιεργη ρυθμιση?

 

για βαλτα σε καποια αλλη συσκευη(pc-smartphone)να δεις.

 

τελος αμα ηταν καμμενα οπως λες δεν θα παιζαν καθολου

 

εμενα πιο πολυ για καμια ρυθμιση στην καρτα ηχου

Link to comment
Share on other sites

για  πιο λογο να  μην   δικαιολογείται για αλλαγή ;;;;

 

 

 

 

αν εχουν χασει την αποδοση τους  υπαρχει λογος   να μην εινε  για πεταμα πχ΄΄;;

 

πχ τα ακουστικα  που εχεις πχ  εχουν χασει την αποδοση τους;;


σωστα εινε οι ρυθμησεις στην καρτα ηχου οπως επισης εχω απενεργοποιηση την  καρτα ηχου της μητρικης μου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω ακουστικά γιατί δεν χρησιμοποιώ αλλά όταν είχα ήταν του 10ευρου και δεν έπαθαν τίποτα, απλά TA χάρισα σε ένα φίλο μου. Όταν παρΩ πάλι θα είναι φθηνά και δε θα TA φτάσω ποτέ στα όρια τους!

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε τι λέω πιο πάνω. Λέω ότι καλό θα ήταν να την παλέψεις γιατί είναι ακριβά. Επίσης να TA δει κάποιος για να διαπιστώσει το πρόβλημα ,γιατί δε πετάνε έτσι TA πράματα :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.