Jump to content



Καινουργιο πισακι


Recommended Posts

Καλησπερα διαθετω 200 ευρω και θελω να χτισω ενα πισακι για το οποιο θα διατεθουν αλλα 500 ευρω το καλοκαιρι. Έχω παραγγειλει ενα g3258 asus h81m c και 4gb ram. εχω σκληρο τροφοδοτικο 350watt και κουτι. Θελω να μου πειτε εαν είναι καλυτερο να κανω αυτον oc η να παω σε ι3 που εχουν 4 threads γτ βλεπω πχ πως το gta ψιλο laggarei με g3258. περιμενω αποψεις . Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα διαθετω 200 ευρω και θελω να χτισω ενα πισακι για το οποιο θα διατεθουν αλλα 500 ευρω το καλοκαιρι.

 

Σταμάτησα να διαβάζω εδώ. :) Να το πάρεις ολοκληρωμένο το καλοκαίρι.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο σκεπτικο παρηγγειλες και ηδη πριν παραλαβεις τα αλλαζεις; Αυτη η νεα μοδα των χτισιματων pc σε τριμηνες-εξαμηνες-ετησιες δοσεις ειναι τελειως λαθος, ατοπη και αναποτελεσματικη. Καθε μερα ξεπεταγονται καινουριες πληροφοριες και δεδομενα για το υπαρχον hardware, η ανακοινωνεται τελειως καινουριο hardware. Οπως πολυ σωστα σου ειπε και ο trexx να κανεις υπομονη και οταν καθοριστει το τελικο μπατζετ το ξανακοιτας.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ,δύσκολες οι εποχές ,δεν υπάρχει σάλιο πουθενά .

Αλλά με 200€ κάνεις αναβάθμιση σε καμιά ram...κανα τροφοδοτικο...αυτά .

ΜΗΝ πάρεις κατι με τη λογική να το συνεχίσεις σε εξι μήνες .

Εκτός του ότι ποιος ζει ποιος πεθαίνει ,σε εξι μήνες θα ειναι παλιά τα πράγματα και θα ψάχνεις επεξεργαστή 1150 ,και θα έχεις ξενερωσει πλήρως ,γιατι όλοι θαβοαιρνουν ddr4 και νέους επεξεργαστές.

Έγινε επεξεργασία από das
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.