Jump to content



FX9590 πρόβλημα με θερμοκρασίες ?


achiddimitris

Recommended Posts

Καλημέρα δε ξέρω τι να κανω με τα crash...Πλέων μετά τη 1 ώρα ξεκινάνε και είναι

χειρότερα από το βίντεο που εδωσα link παραπανω και εκτός αυτού έχω ανεβαζμενη θερμοκρασία επεξεργαστή όχι πυρήνων

π.χ.καλοκαίρι με 31 βαθμους στο σπίτι είχα 55 cpu και τώρα με ανοιχτά παράθυρα 10 βαθμους σπιτιού

60 μόνο με wow ανοιχτο.Φοβαμε να βάλω stress test θα καψει τα παντα....Τι μπορω να κανω για να δω τι φταίει??

Παρεπιτωντος format έκανα πριν 10 μέρες.

Έγινε επεξεργασία από achiddimitris
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την υδρόψυξη, καθάρισε και ξανά βάλε θερμό αγώγιμη πάστα.

Αν κάνει τα ίδια, πήγαινε το μηχάνημα σε κάποιο μαγαζί (ή από εκεί που πήρες τα πράγματα) να το δει κάποιος τεχνικός.

 

**Έλεγξε αν έχει κουμπώσει/κάτσει καλά η υδρόψυξη.

   Αν έχεις κάποια αεροψύκτρα δοκίμασε και μ'αυτήν. 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα δοκιμασω το lcc, σήμερα.Την υδροψηξη μου τη βαλανε στο E-shop αφού είχε διαπιστωθεί πρόβλημα στον επεξεργαστή και αλλάχτηκε το καλοκαίρι που μας πέρασε έγινε. Στο video που εδωσα πιο πανω στο 9.30 με 9.40 άμα δειτε έτσι πλέων κολαει στο game.

Και κάθε φορά μετά 1 ώρα ξεκινάει και τα κάνει και το κάνει μετα ενώ είμαι ακίνητος π.χ δε κουναω χαρακτήρα και βλεπο ανά 20 δεύτερα crash και drop fps.

Link to comment
Share on other sites

οταν πηρα τον 9370 στην αρχη δλδ μετα το φορματ ειχα συνεχεια κρασαρισματα σε φαση να μην μπορω να δω ενα 5 λεπτο βιντεο στο υτ χωρις να κρασαρει

ευτυχως με ενα φιλαρακι παρατηρησαμε οτι η μητρικη εδινε αυτοματα  ρευμα στον επεξεργαστη και αποσο θυμαμαι καναμε καποιες ρυθμισεις stin sabertooth 990fx r1.0

πλεον τρεχει 4.7 με 1.4 περιπου ρευμα κανενα θεμα απολυτως

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.