Jump to content



Αγορά Headset με USB.


Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα...

Ήρθε ο καιρός που θα αγοράσω για πρώτη φορά Headset και μιάς και πρώτη φορά θα χρησιμοποιήσω ακουστικά είπα να ρωτήσω την παρέα....

 

Λοιπόν αυτό που χρειάζομαι:

1) USB υποχρεωτικά (όχι 3.5 JACK... Αν και έχω και μια USB soundcard(του 1 ευρώ από ebay) στο συρτάρι που βγάζει jack ήχο και μικρόφωνο)

2) Να είναι όσο γίνεται πιο οικονομικά. Δεν θέλω να δώσω πάνω από 50 ευρώ... Εκτός αν πραγματικά αξίζει να δώσω περισσότερα!!!!

3) Να έχουν κουμπί χειρισμού ήχου σχετικά κοντά στα ακουστικά η πάνω στα ακουστικά. (Θα είμαι αρκετά μακρυά, απόσταση 3-4 μέτρα περίπου,οπότε μάλλον θα παίξει επέκταση USB)

4) Να είναι άνετα και μαλακά τα μαξιλαράκια.

5) Τίποτα τρελές απαιτήσεις σε ήχο δεν έχω, έχω "εύκολο" αυτί.

 

Χρήση κυρίως για gaming

Έγινε επεξεργασία από Avatar_GR
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω αυτά για gaming.. Μια χαρά ολα

 

http://www.e-shop.gr/creative-fatal1ty-hs-800-gaming-headset-p-PER.500726

Ωραία, φαίνονται αυτά και σε καλή τιμή, αλλά είναι 3.5 Jack. Λογικά αν βάλω USB κάρτα ήχου και τα κουμπώσω πάνω θα δουλέψουν καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, φαίνονται αυτά και σε καλή τιμή, αλλά είναι 3.5 Jack. Λογικά αν βάλω USB κάρτα ήχου και τα κουμπώσω πάνω θα δουλέψουν καλά.

Βασικά τα δικά μου, με usb συνδέονται.. Τώρα δεν ξέρω μήπως αλλάξα κάτι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στέρεο είναι αυτά ε; Βλέπω και 7.1 ακουστικά υπάρχουν, αξίζουν;

Ναι στερεο. Δεν ξερω να σου πω για τα 7.1 δεν τα εχω δοκιμασει.

Ειναι μαλακα παντως , τα χειριστηρια ειναι πανω στο headset (volume up , down , mute) και οχι πανω στο καλωδιο. Καλος ηχος , δεν χρειαζεται να βαλεις drivers παιζουν κατευθειαν και εγγυηση logitech...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με 50 ,γνώμη μου ,μην πάρεις usb ,θα έχουν χειρότερη κάρτα ήχου από αυτή που έχει ο υπολογιστής σου .

Εννοείται το ίδιο και το usb stick/ κάρτα ήχου.

Πρέπει να πάρω οποσδήποτε USB γιατί είναι μακριά από τον υπλόγιστή σε άλλο δωμάτιο και εκεί έχω συνδέσει οθόνη και έχω και 2 usb που περνάνε μέσα από τους τοίχους...

 

Οπότε η USB η ασύρματο (που δεν θέλω)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα αυτό εδώ που το βρήκα σε προσφορά http://www.e-shop.gr/natec-nsg-0313-genesis-h33-gaming-headset-p-PER.571760και θα το βάλω πάνω στην USB κάρτα που έχω.

 

Ξέρω από ποιότητα δεν λέει και πολλά, αλλά το πρώτο μου headset είναι και είχε μόνο 10 ευρώ... Αν/όταν χαλάσει θα πάω σε κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να φτιάξουμε ένα ψήφισμα ,από περιέργεια .

Καθε μερα μπαινουν δεκαδες τυπακια και ρωτανε πραγματα .

Εχει παρει ποτε κανεις αυτα που προτεινουν τα μελη ;

 

Οχι οτι έχει κανείς και υποχρέωση να ακολουθησει ,αλλά έχει την πλάκα του.

 

 

thelab ,για περαστε ,εδω οι γνώστες και οι geeks που θέλετε .

Ρωτηστε τους τα παντα ,και μετα καντε αυτο που θέλατε εξαρχής .

Η κατι ακομη χειροτερο.

You're welcome.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα.

 

Ρε φίλε ήταν πολύ καλή τιμή, δεν μπορούσα να αντισταθώ.... 10 ευρώ κόστιζε μόνο το headset.

Όταν χαλάσει, θα πάρω αυτό που θα μου προτείνεις εσύ!!!!  :p

Έγινε επεξεργασία από Avatar_GR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.