Jump to content



**** video downloader, μολυσμενο (?) αρχειο exe


Recommended Posts

Kανωντας μια σαρωση στον υπολογιστη με το hitman pro, μου βγαζει συνεχως το γνωστο προγραμμα ytd video downloader, σαν μολυσμενο αρχειο, λοιπον το ξανακατεβαζω απο την επισημη ιστοσελιδα, το αρχειο exe, το ανεβαζω απευθειας στο virustotal και ιδου τα αποτελεσματα

Γιατι μπορει να συμβαινει αυτο, σε ενα απο τα γνωστοτερα προγραμματα της κατηγοριας του και οχι μονο, η πως το εξηγει καποιος;

YΓ: Το αρχειο exe, μου βγαζει μολυσμενο, το αρχειο exe στο φακελλο programm files μου βγαζει 3/56

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πολύ απλά δε θα είναι ούτε το πρώτο, ούτε το τελευταίο που θα έχει spyware/adware μέσα κι ας είναι επίσημο.

Εγώ χρησιμοποιώ το ***** που κατά την εγκατάσταση, σε ρωτάει τι "σαχλαμάρες" να βάλει κι αν προσέχεις τι πατάς, τότε τα βγάζεις όλα.

Έγινε επεξεργασία από rastafari
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nαι, τελικα το διεγραψα και εγκατεστησα το ****, ειναι παναλαφρο, λειτουργει μια χαρα, και χωρις κανενα περιορισμο, αλλα μου εκανε εντυπωση πως το αρχειο ενος τοσο γνωστου προγραμματος, ειναι full μολυσμενο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.