Jump to content



Lg 4163b DVD-rw


saxon_747

Recommended Posts

Αξιζει η αγορα του σαν δευτερο dvd-r αλλα και σαν dvd-rom? Βασικα το θελω σαν dvd-rom... Εχει καλη αναγνωση, η να προτιμησω καποιο απλο dvd-rom (πχ asus)

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις μόνο για ανάγνωση, θα σου κάνει τη δουλειά αρκετά καλά. Διαβάζει εξίσου με το teac 516e μου (αν και έχει rip lock για dvd video) αλλά περιττό σκλάβωμα χρημάτων είναι. Σαν εγγραφέας είναι πολύ καλό, προσωπικά το βάζω καλύτερο από το 3520 (τα έχω και τα δύο) και ας μη κάνει τα τρελά overspeed.

Link to comment
Share on other sites

Στο 2500 εχω ηδη hackαρισμενο firmware... To θεμα ειναι αν αξιζει η αγορα ενος δευτερου dvdrw (και συγκεκριμενα το Lg) για να χρησιμοποιηθει και σαν dvd-rom, αφου θα "πεταξω" το Teac DV-516ea που χρησιμοποιω τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Το LG GSA-4163B είναι εξαιρετικό για ανάγνωση και για εγγραφή DVD. Μια αναλυτική δοκιμή του μπορείς να βρείς εδώ. Μπορεί άνετα να αντικαταστήσει ένα DVD-ROM. Αν θέλεις τον κορυφαίο εγγραφέα που κυκλοφορεί σήμερα θα πρέπει να στραφείς στο Pιοneer DVR-109D, ξοδεύοντας και το ανάλογο αυξημένο ποσό.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mόλις έγινα και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του LG 4163B με Firmware από την μαμά το 103.... :D :worship:

Το συγκεκριμένο DVD Writer είναι πραγματικό αστέρι και στην κυριολεξία πετάει αφού τέλειωσε το κάψιμο ενός Ιmage 4.7 GB σε μόλις 5.5 λεπτά (Χ16)..

Είναι και εντελώς αθόρυβο στην λειτουργεία του ακόμη και στο πορτάκι του...:T:

Για τα λεφτά που ζητάει (63 Euro με ΦΠΑ) είναι ένα πραγματικό κελεπούρι ....

Το συνιστώ σε όσους θέλουν να αγοράσουν DVD Writer γιατί εκτός από τα πολλά + που έχει δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι υποστηρίζει και DVD RAM σε 5Χ ταχύτητα......

Το πήρα σε Μαύρο χρώμα .....

post-153-1416071803,0764_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια μια βοηθεια και σε μενα!!

Ειμαι μεταξυ του NEC και του LG οπως καταλαβαινετε με μια κλίση προς το LG. Αναφέρθηκε επισης και το Pioneer DVR-109 ως το κορυφαίο αυτη τη στιγμη. Επειδη στην αγγλια που ειμαι το LG με το Pioneer εχουν διαφορα μονο £5 = 7 ευρο περιπου λετε να προτιμησω το δευτερο?

Link to comment
Share on other sites

’ν θέλεις την απολύτως κορυφαία ποιότητα εγγραφής προτίμησε το Pιοneer DVR-109D. Αλλιώς το LG GSA-4163B είναι πιο ολοκληρωμένη συσκευή και μπορεί άνετα να αντικαταστήσει ένα DVD-ROM.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xux99 [Σήμερα, στις 12:39]

’ν θέλεις την απολύτως κορυφαία ποιότητα εγγραφής προτίμησε το Pιοneer DVR-109D. Αλλιώς το LG GSA-4163B είναι πιο ολοκληρωμένη συσκευή και μπορεί άνετα να αντικαταστήσει ένα DVD-ROM.

THX για την απαντηση! :)

Μαλλον για το LG GSA-4163B θα παω γιατι ετσι κι αλλιως να αντικαταστησω ενα παλιο DVD-ROM θελω, αλλα να γραφω και κανα DVD για back-up για ταινιες και αρχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

μπα...

ίσως πάλι να μην σημάινει κάτι γιατί απλά μπορεί να μην υπάρχει 4163 αλλά μόνο 4163Β

http://www.lge.com/catalog/prodmodeldetail?actType=search&page=1&modelCategoryId=CTG1000658&categoryId=CTG1000500&parentId=CTG1000439&modelPrefix=400000&globalCode=GSA-4082B&globalSuffix=000000&model=1

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το LG GSA-4120B DVD-RW DUAL και δεν ειναι μαυρο.....αλλα και το LG GDR-8163B DVD ROM και παλι δεν ειναι μαυρο.....οποτε για την LG.. Β=????:blink::confused: Πρεπει παντως να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενως απο τα LG και δεν το περιμενα................!!! κατι sony,teac.toshiba dvd rom τα πεταξα στα σκουπιδια.....αν με προδοσουν και τα LG θα παρω NEC DVDRW και LITE-ON DVD ROM οπου ειναι τα απολιτα:T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.