Jump to content



Recommended Posts

Εξαρτάται τι χρειάζεσαι από τα backup σου και τι schedule έχεις βάλει.

Αν βάλεις Full backup mode, τότε χρειάζεσαι μόνο το τελευταίο (εκτός αν θέλεις να κρατάς και παλιότερα)

Αν βάλεις Differential backup mode, τότε χρειάζεσαι το τελευταίο και το πρώτο.

Αν βάλεις Incremental backup τότε τα χρειάζεσαι όλα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι χρειάζεσαι από τα backup σου και τι schedule έχεις βάλει.

Αν βάλεις Full backup mode, τότε χρειάζεσαι μόνο το τελευταίο (εκτός αν θέλεις να κρατάς και παλιότερα)

Αν βάλεις Differential backup mode, τότε χρειάζεσαι το τελευταίο και το πρώτο.

Αν βάλεις Incremental backup τότε τα χρειάζεσαι όλα.

Θέλω όταν γινει καμια ''πατατα'' , να εχω την δυνατοτητα να γυρισω πισω στο σημειο που δουλευε ο υπολογιστης... και αν είναι πιο σκουρα τα πραγματα να γυρισω στην αρχη όταν τον πρωτο-εστησα. μαλλον για differential παω δηλαδή.. σωστα?  και τα ενδιάμεσα τι τα κανω? απλως τα σβηνω?

Επισης μπορεις στο μελλον να το ρυθμισεις να κανει καθαρισμα μονο του, οπως πχ το εχω εγω παρακατω :)

τωρα αναφορικα με τη παραπάνω ρύθμιση, τι πρεπει να επιλέξω??

 

post-62134-0-34135000-1445683388.png

Αυτό τι κάνει?

Έγινε επεξεργασία από skepasti21
Link to comment
Share on other sites

Αν το επιλεξεις θα κανει ενα full backup στην αρχη και μετα θα κανει μονο διαφορικες επικαιροποιησεις(δηλ. μονο οτι αλλαγες εχουν γινει απο το προηγουμενο backup)

 

Επειδη ομως πολλά μπορει να πανε στραβα, καλο ειναι ανα δυο differential να κανει και μια full

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω ειπα ότι θέλω να κρατησω το πρωτο στήσιμο του υπολογιστη και το τελευταιο,σας παραθέτω την παρακατω φωτο για την ενεργεια που θέλω να κανω, αν παλι εχετε καποια ενσταση ,πειτε μου την γνωμη σας.

post-62134-0-95626400-1445691526_thumb.p

 

Και γιατι δεν εχεις επιλεγμενο το --->post-62134-0-25000700-1445691725.png  εσυ δεν χρειαζεσαι το πρωτο back up που εκανες όταν πρωτο εστεισες το pc σου? Σαν απορία το ρωτάω.

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από skepasti21
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.