Jump to content



Ταμπλετα αγορά!


etien4

Recommended Posts

Καλησπέρες παίδες,

   

         Θέλω να πάρω ένα tablet δώρο στους δικούς μου,γύρω στα 200 ευρώ μαξ!

Θα προτιμούσα 8-10 ιντσες και αν γίνεται σε αυτήν την τιμή 2gb ram!

Προτιμώ windows λόγω οτι είναι πιο εξικοιωμένοι με το περιβάλλον αλλά άμα είναι κάτι καλύτερο με android κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Κανε στα γνωστα μαγαζια την αναζητηση σου...δες ποια μοντελα σου κανουν...γραψε εδω τα στοιχεια τους και το συζηταμε...

Να κατσουμε να σου βρουμε εμεις μοντελο κοντα στα 200 ευρω ειναι ευκολο...θα σου αρεσει ομως; Κανε λοιπον τις επιλογες σου και ενημερωσε μας για αυτες να σου πουμε τη γνωμη μας πριν αγορασεις. Και παλι υποκειμενικο θα ειναι και αυτο...ο καθενας θα πει τα δικα του...αλλα τελος παντων.

Ευχομαι οτι και να παρεις τελικα να το χαρουν πραγματικα οι δικοι σου και μπραβο σου που τους αγαπας και ψαχνεσαι για αυτους. Αυτο πιστευω ειναι το παν.

Καλη συνεχεια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έχουν κάπιο smartphone η είναι η πρώτη επαφή με mobile ? 

 

 

Αυτό φαίνεται πολύ καλό, αλλά δεν είμαι σίγουρος κατα πόσο τα windows tablets ειναι τα πιο βολικά για απλούς χρήστες.

 

edit: ρήξε μια ματιά για ipad mini 2. Σε ενδιαφέρουν μεταχειρισμένα ;

Έγινε επεξεργασία από Bonito
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κανε στα γνωστα μαγαζια την αναζητηση σου...δες ποια μοντελα σου κανουν...γραψε εδω τα στοιχεια τους και το συζηταμε...

Να κατσουμε να σου βρουμε εμεις μοντελο κοντα στα 200 ευρω ειναι ευκολο...θα σου αρεσει ομως; Κανε λοιπον τις επιλογες σου και ενημερωσε μας για αυτες να σου πουμε τη γνωμη μας πριν αγορασεις. Και παλι υποκειμενικο θα ειναι και αυτο...ο καθενας θα πει τα δικα του...αλλα τελος παντων.

Ευχομαι οτι και να παρεις τελικα να το χαρουν πραγματικα οι δικοι σου και μπραβο σου που τους αγαπας και ψαχνεσαι για αυτους. Αυτο πιστευω ειναι το παν.

Καλη συνεχεια.

έχεις δίκιο φίλε απλά δεν έχω ασχοληθεί με tablets καθόλου για αυτό έγραψα επιγραμματικά τι θέλω. 

ωραίο μου φαίνεται αυτό που προτείνεις,απλά κολλάω στο θέμα paypal,κατα πόσο θα μπορέσω να κάνω την αγορά με τα capital controls και το θέμα της εγγύησης!

Σε ελληνικό μαγαζί θα με βόλευε να σου πω την αλήθεια γιατί το βιάζομαι σχετικά.

έχουν κάπιο smartphone η είναι η πρώτη επαφή με mobile ? 

 

 

Αυτό φαίνεται πολύ καλό, αλλά δεν είμαι σίγουρος κατα πόσο τα windows tablets ειναι τα πιο βολικά για απλούς χρήστες.

 

edit: ρήξε μια ματιά για ipad mini 2. Σε ενδιαφέρουν μεταχειρισμένα ;

Μόνο με λαπτοπ φίλε.Μόνο καινούριο ψάχνομαι.

Έγινε επεξεργασία από etien4
Link to comment
Share on other sites

Για δές το Lenovo Idea Tab 2 A10 

 

Δεν το έχω λειτουργήσει αλλά είναι στα λεφτά που κοιτάς και διάβασα καλές κριτικές. Καλύτερα όμως να σου πει και κάποιος άλλος τη γνώμη του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για δές το Lenovo Idea Tab 2 A10 

 

Δεν το έχω λειτουργήσει αλλά είναι στα λεφτά που κοιτάς και διάβασα καλές κριτικές. Καλύτερα όμως να σου πει και κάποιος άλλος τη γνώμη του.

ενδιαφέρων αυτό...ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρων αυτό...ευχαριστώ!

 

Απλά να σου θυμίσω ότι δεν έχω προσωπική εμπειρία, το μόνο οτι η Lenovo είναι σοβαρή εταρεία (pc) και αμα βάλεις επιπλέον εγγύηση είμαι σίγουρος δεν θα έχεις κανένα θέμα. Με το λειτουργικό δε ξέρω όμως τι κάνουν. Δε νομιζω να κάνουν update σε Marsmallow (δεν ειναι κάτι σημαντικό στην κατηγορία του όμως).

 

Δες εδώ ένα καλό review και ενα δεύτερο εδώ

 

Pro
+ Inexpensive
+ IPS display w/ outstanding contrast
+ Decent performance
+ Sound is above average (headphones)
+ Decent battery life
Cons
- Ho-hum, generic styling
- All plastic design
- Creaking sounds when twisted
- Glossy display
- No video-out
 
edit: Αν έχεις κάποιον γνωστό στην Αμερική, δες αμερικάνικο amazon.
Έγινε επεξεργασία από Bonito
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Απλά να σου θυμίσω ότι δεν έχω προσωπική εμπειρία, το μόνο οτι η Lenovo είναι σοβαρή εταρεία (pc) και αμα βάλεις επιπλέον εγγύηση είμαι σίγουρος δεν θα έχεις κανένα θέμα. Με το λειτουργικό δε ξέρω όμως τι κάνουν. Δε νομιζω να κάνουν update σε Marsmallow (δεν ειναι κάτι σημαντικό στην κατηγορία του όμως).

 

Δες εδώ ένα καλό review και ενα δεύτερο εδώ

 

Pro
+ Inexpensive
+ IPS display w/ outstanding contrast
+ Decent performance
+ Sound is above average (headphones)
+ Decent battery life
Cons
- Ho-hum, generic styling
- All plastic design
- Creaking sounds when twisted
- Glossy display
- No video-out
 
edit: Αν έχεις κάποιον γνωστό στην Αμερική, δες αμερικάνικο amazon.

 

 

Το τσίμπησα φίλε από εδώ ελλάδα,αναμένω και ευχαριστώ για τα σχόλιά σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απλά να σου θυμίσω ότι δεν έχω προσωπική εμπειρία, το μόνο οτι η Lenovo είναι σοβαρή εταρεία (pc) και αμα βάλεις επιπλέον εγγύηση είμαι σίγουρος δεν θα έχεις κανένα θέμα. Με το λειτουργικό δε ξέρω όμως τι κάνουν. Δε νομιζω να κάνουν update σε Marsmallow (δεν ειναι κάτι σημαντικό στην κατηγορία του όμως).

Δες εδώ ένα καλό review και ενα δεύτερο εδώ

Pro

+ Inexpensive

+ IPS display w/ outstanding contrast

+ Decent performance

+ Sound is above average (headphones)

+ Decent battery life

Cons

- Ho-hum, generic styling

- All plastic design

- Creaking sounds when twisted

- Glossy display

- No video-out

edit: Αν έχεις κάποιον γνωστό στην Αμερική, δες αμερικάνικο amazon.

Το τσίμπησα φίλε από εδώ ελλάδα,αναμένω και ευχαριστώ για τα σχόλιά σας!

Τελικά πως είναι ;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λοιπόν έπιασα την ταμπλέτα στα χέρια μου και με λίγες ώρες χρήσης έμεινα πολύ ικανοποιημένος.Αρκετά γρήγορο,η μπαταρία είναι σαν να μην τελειώνει(είναι νωρίς βέβαια),πολύ καλό ήχο σε ταινίες,γενικά έμεινα ικανοποιημένος από το συγκεκριμένο.Το προτείνω άνετα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.